Legia lepsza od klubu rosyjskiej ekstraklasy

Legia lepsza od klubu rosyjskiej ekstraklasy

Piłkarze Legii Warszawa, którzy przebywają na zgrupowaniu w cypryjskiej miejscowości Ayia Napa, odnieśli w czwartek dwa zwycięstwa. Oba w sparingach z klubem rosyjskiej ekstraklasy Krylja Sowietow Samara. Rano wygrali 3:0, a po południu 1:0.
W pierwszym spotkaniu wystąpił teoretycznie rezerwowy skład Legii. Wówczas dwie bramki strzelił 18-letni Rafał Wolski z Młodej Ekstraklasy (przed dwoma tygodniami podpisał profesjonalny kontrakt ze stołecznym klubem), a jedną Takesure Chinyama. W drugim meczu, gdy na boisku wystąpili podstawowi gracze Legii, bramkarza rosyjskiego zespołu pokonał z rzutu karnego Ivica Vrdoljak (w 16. minucie).

Na testach w Kryljach przebywa były napastnik m.in. Legii, CSKA Moskwa i Lokeren Dawid Janczyk. W popołudniowym sparingu wszedł na murawę w 73. minucie. Drugie z czwartkowych spotkań odbyło się w miejscowości Paralimni.

Składy Legii:

1. mecz: Kostiantyn Machnowskyj (46. Jakub Szumski) - Artur Jędrzejczyk, Srdja Knezević, Damian Zbozień, Tomasz Kiełbowicz - Manu, Daniel Łukasik, Alejandro Cabral, Michał Żyro - Michał Efir, Takesure Chinyama (46. Rafał Wolski).

2. mecz: Wojciech Skaba (46. Marijan Antolović) - Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak - Miroslav Radovic, Ivica Vrdoljak (86. Damian Zbozień), Ariel Borysiuk, Maciej Rybus (46. Manu, 79. Artur Jędrzejczyk) - Michał Kucharczyk, Bruno Mezenga.