Radwańska w trzeciej rundzie w Toronto

Radwańska w trzeciej rundzie w Toronto

Agnieszka Radwańska po zwycięstwie nad Chorwatką Petrą Martic 6:3, 6:3 awansowała do trzeciej rundy tenisowego turnieju WTA rangi Premier I na twardych kortach w Toronto (z pulą nagród 2,05 mln dolarów).
Kolejną rywalką rozstawionej z numerem 13. Polki będzie zwyciężczyni pojedynku między dwiema Rosjankami - Wierą Zwonariewą (nr 3.) i Nadieżdą Pietrową. We wtorek 22-letnia krakowianka pokonała Rosjankę Jelenę Wiesninę 6:4, 6:1.

Radwańska kontynuuje świetną passę w imprezach US Open Series w  USA i Kanadzie, których kulminacją będzie wielkoszlemowy turniej w Nowym Jorku. Po ćwierćfinale w Stanford i triumfie w Carlsbadzie w Toronto jest już w trzeciej rundzie.

Mecz z plasującą się na 86. miejscu (74 pozycje niżej od Polki) w świecie Martic, która do głównej drabinki musiała się przebijać z kwalifikacji, był dość wyrównany, ale przewaga Radwańskiej nie podlegała dyskusji. Serwis rywalki po raz pierwszy przełamała już w inauguracyjnym gemie, a w trzecim straciła własne podanie. Od stanu 2:2 wygrała jednak trzy gemy, zaś w secie zwyciężyła 6:3.

W drugiej partii wyrównana walka trwała do stanu 3:3. Później Radwańska dwukrotnie przełamała serwis Chorwatki i wygrała 6:3. Pojedynek zakończył się po 83 minutach gry.

Było to ich drugie spotkanie. Wcześniej w tym roku w Australian Open również górą była dwa lata starsza Polka. W środę Radwańska ma się pojawić na korcie jeszcze raz. W pierwszej rundzie gry podwójnej, w  parze ze Słowaczką Danielą Hantuchovą, zmierzą się z Rosjanką Wierą Duszewina i Czeszką Lucie Hradecką.