Lewandowski strzela, ale przegrywa

Lewandowski strzela, ale przegrywa

Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Borussi Dortmund w niespodziewanie przegranym przez jego zespół meczu 5. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej z Herthą Berlin 1:2.
Broniąca tytułu Borussia przeżywa wyraźny kryzys. W poprzedniej kolejce zremisowała z Bayerem Leverkusen, a w sobotę uległa u siebie ligowemu beniaminkowi z Berlina. Goście prowadzili 2:0 po bramkach Raffaela i Petera Niemeyera; honorowego gola Lewandowski zdobył w 88. minucie. To jego drugie trafienie w tym sezonie Wcześniej napastnik reprezentacji Polski został ukarany żółtą kartką.

W wyjściowym składzie Borussii znaleźli się Lewandowski, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski. Dwaj pierwsi rozegrali całe spotkanie, a kapitan reprezentacji Polski został zmieniony w 59. minucie.

Wydarzeniem sobotnich spotkań była wysoka wygrana Bayernu Monachium z Freiburgiem 7:0. Skutecznością imponuje Mario Gomez, który w poprzedniej kolejce trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, a tym razem zdobył cztery gole. Dwa dołożył Franck Ribery, jednego Nils Petersen. To była najwyższa porażka Freiburga w Bundeslidze. Po pięciu kolejkach Bayern ma 12 pkt i prowadzi w tabeli.

Dotkliwej porażki doznał zespół FSV Mainz, w którym całe spotkanie rozegrał Eugen Polanski. Pomocnik reprezentacji Polski był jednym z najlepszych zawodników swojej drużyny, ale nie uchronił jej przed porażką u siebie z Hoffenheim 0:4. W niedzielę zespół Sławomira Peszki i Adama Matuszczyka FC Koeln spotka się na własnym boisku z FC Nuernberg.