Memoriał Agaty Mróz: Polska-Chorwacja 3:2

W drugim sobotnim meczu rozgrywanego w Dąbrowie Górniczej III Memoriału Agaty Mróz - Olszewskiej polskie siatkarki pokonały Chorwatki 3:2 (25:16, 23:25, 21:25, 25:14,15:12).
Chorwatki w piątek przegrały z faworyzowanymi Rosjankami 2:3, co zwiastowało ciężką przeprawę dla Polek. Pierwszy set przyniósł tymczasem zaskakująco łatwe zwycięstwo zespołu trenera Alojzego Świderka. Rywalki popełniły w tej części spotkania sporo błędów i były zdecydowanie gorsze w walce "na siatce".

Poprawiły się po zmianie stron. Prowadzenie się zmieniało, remis był jeszcze przy stanie 22:22, ale potem Chorwatki okazały się skuteczniejsze i po zablokowaniu Karoliny Kosek wygrały. W trzeciej partii na nic zdał się doping publiczności zgromadzonej w dąbrowskiej hali. Znów lepszy był zespół gości i Polki chcąc doprowadzić do tie-breaka czwartego seta musiały wygrać.

I wywiązały się z tego zadania bez zarzutu, a co ciekawe, że rywalki nie stawiły praktycznie żadnego oporu. Podobnie było w decydującej partii. Biało-czerwone zaczęły ją od prowadzenia 5:1, potem 9:3, ale Chorwatki walczyły do końca. Ostatecznie jednak musiały uznać wyższość drużyny gospodarzy, która w niedzielę zmierzy się z Rosją w meczu o pierwsze miejsce w turnieju.