Dziewięć minut i trzy gole - rekord MLS

Dziewięć minut i trzy gole - rekord MLS

W dziewięć minut kanadyjski piłkarz D.C. United Dwayne De Rosario skompletował hat-tricka w lidze MLS. Zespół z Waszyngtonu wygrał z Realem Salt Lake City 4:1.
33-letni De Rosario (ma również paszport Gujany), zwany w skrócie "De Ro", wpisał się na listę strzelców w 22., 27. i 31. minucie. Ostatniego gola zdobył z rzutu wolnego.

Po trafieniach Kanadyjczyka stołeczna drużyna, w obecności ponad 16 tysięcy kibiców, prowadziła już 4:0; wcześniej, w czwartej minucie, trafił do siatki Andy Najar. Przeciwnicy odpowiedzieli tylko golem Kostarykanina Alvaro Saborio w 86. minucie.

W tabeli Konferencji Wschodniej amerykańskich rozgrywek piłkarz D.C. United, którzy nie przegrali czterech ostatnich meczów w roli gospodarza, zajmują szóste miejsce - 38 pkt. Prowadzi Houston Dynamo 42, a na trzeciej pozycji plasuje się trenowany przez Roberta Warzychy zespół Columbus Crew - 41 pkt, a za nim znajduje się Philadelphia Union, której szkoleniowcem jest Piotr Nowak - 40.