Drużyny z Manchesteru wciąż dzielą i rządzą w Premiership

Drużyny z Manchesteru wciąż dzielą i rządzą w Premiership

W siódmej kolejce ekstraklasy angielskiej zwycięstwa odniosły zajmujące dwa pierwsze miejsca w tabeli drużyny z Manchesteru. Zespół United pokonał na Old Trafford Norwich City 2:0, a piłkarze City rozbili na wyjeździe Blackburn Rovers 4:0.
Mistrz Anglii długo męczył się z beniaminkiem. Prowadzenie dał mu dopiero w 68 minucie Portugalczyk Anderson. Trzy minuty przed końcem spotkania zwycięstwo przypieczętował Danny Welbeck. Podopieczni Aleksa Fergusona wyprzedzają w tabeli lokalnego rywala tylko nieznacznie lepszym bilansem bramkowym.

W innym spotkaniu ekstraklasy "The Reds" wygrali 216. derby Liverpoolu. Na boisku Evertonu piłkarze Liverpoolu zwyciężyli 2:0 dzięki trafieniom Andy'ego Carrolla w 71 i Luisa Suareza w 82 minucie. Gospodarze przez ponad godzinę gry musieli sobie radzić w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Jack Rodwell.