Dwóch Polaków w Oberstdorfie

Dwóch Polaków w Oberstdorfie

W pierwszym konkursie 52. Turnieju Czterech Skoczni w skokach narciarskich, który odbędzie się w poniedziałek w Oberstdorfie zobaczymy dwóch Polaków - Adama Małysza i Wojciecha Tajnera.
Podwójny mistrz świata z Val di Fiemme (2003 r) Adam Małysz w niedzielnych kwalifikacjach zajął trzecie miejsce - 125,4 pkt (125,5 m).

Zwyciężył Norweg Sigurd Pettersen 142,2 pkt (134 m) przed Finem Janne Ahonenem 132,6 pkt (129,5 m). Pettersen poprawił tym samym rekord obiektu w Oberstdorfie, który od 29 grudnia 2000 r należał do Niemca Martina Schmita i wynosił 133 m. Rezultaty te trudno jednak porównywać, bowiem skocznia została ostatnio zmodernizowana. Przebudowany i wydłużony został między innymi rozbieg.

Debiutujący w imprezie Wojciech Tajner uplasował się na 28. pozycji - 116,6 pkt (122 m), ex aequo z mistrzem olimpijskim Szwajcarem Simonem Ammannnem. Nie powiodło się Tomisławowi Tajnerowi, który był 58. - 92,2 pkt (109 m).

W serii "ko" poniedziałkowego konkursu Adam Małysz będzie rywalizował z Czechem Janem Maturą, a Wojciech Tajner z Niemcem Alexandrem Herrem. Zwycięzcy 25 par, a także pięciu pokonanych, z  najlepszymi notami, wystąpią w finałowej serii.