Polacy zdemolowali mistrzów! (aktl.)

Polska pokonała Serbię i Czarnogórę 3:0 (25:21, 25:17, 25:16) w pierwszym meczu grupy A turnieju olimpijskiego siatkarzy.
Polska: Stelmach, Gruszka, Gołaś, Szczerbaniuk, Murek, Świderski, Ignaczak (libero) oraz Bąkiewicz

Serbia i Czarnogóra: Nikola Grbic, Milijkovic, Markovic, Geric, Vladimir Grbic, Mitrovic, Mijic (libero) oraz Djordjevic, Ilic.

Polscy siatkarze rozgromili w pierwszym swoim meczu broniących złotego medalu siatkarzy Serbii i Czarnogóry. Nikola Grbic oraz  jego sławni koledzy byli momentami bezradni wobec znakomitej postawy zespołu Stanisława Gościniaka i Igora Prielożnego.

Tylko w połowie pierwszego seta można było mieć wątpliwości co do  końcowego rozstrzygnięcia. Po m.in. dobrych serwisach Dawida Murka Polska objęła prowadzenie 4:1. Jednak mistrzowie olimpijscy odrobili straty i uzyskali przewagę (8:7, 11:8, 15:12).

Przy stanie 15:12 zaczął serwować Sebastian Świderski. Gdy Polak zepsuł swoją pierwszą zagrywkę w tej serii, to Polska prowadziła 17:16 i od tego momentu kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie.

Po pierwszej przerwie technicznej Polska prowadziła 8:2. Imponowały przede wszystkim wygrywane długie wymiany. Rywale przez długie fragmenty gry byli bezradni wobec ataków Murka, Świderskiego, czy Piotra Gruszki. Poczynaniami kolegów umiejętnie kierował Andrzej Stelmach, który w niedzielę obchodził 32. urodziny.

"Co będzie najlepszym prezentem to chyba nie muszę mówić" -  powiedział w sobotę Andrzej Stelmach.

Znakomity mecz rozegrał libero Krzysztof Ignaczak. Wybronił wiele mocnych ataków rywali, z których jego koledzy wyprowadzali skuteczne kontry.

Trzeci set rozpoczął się znowu od mocnych i skutecznych zagrywek Dawida Murka. Polska objęła prowadzenie 2:0 i później już tylko powiększała przewagę.