Dziesięć paramedali (aktl.)

Polska reprezentacja na igrzyska paraolimpijskie w Atenach ma już na swoim koncie dziesięć medali. Do jednego srebrnego i czterech brązowych, w poniedziałek Polacy dorzucili pięć kolejnych.
Poniedziałek był udany dla reprezentantów Polski. Zdobyli oni pierwszy złoty medal oraz dorzucili cztery srebrne krążki.

Mistrzynią igrzysk została w pływackim wyścigu na 100 m stylem motylkowym Magdalena Szczepińska, a srebrne medale zdobyli: Katarzyna Pawlik (pływanie, 100 m st. motylkowym), Mirosław Pych w  rzucie oszczepem oraz szpadziści Radosław Stańczuk i Robert Wyśmierski.

Byłby jeszcze szósty - brązowy w biegu na 1500 metrów w kategorii T37 - gdyby Mariuszowi Tubielewiczowi nie zabrakło jednej sekundy. Zwycięzca finału Tunezyjczyk Mohamed Charmi wynikiem 4.22,09 odebrał rekord igrzysk i świata Andrzejowi Wróblowi. Wróbel był posiadaczem obu rekordów od 21 sierpnia 1996 roku, kiedy to w Atlancie uzyskał - 4.24,82.

Reprezentacja Polski z 10 medalami - złotym, 5  srebrnymi i 4 brązowymi zajmuje 21. miejsce w klasyfikacji medalowej 12. Igrzysk Paraolimpijskich w Atenach.