Urząd Miasta i Gminy Kiernozia (województwo łódzkie) przekazał informację o śmierci burmistrza, Arkadiusza Stępnia. Mężczyzna miał 53 lata, zmarł po ciężkiej chorobie.
Nie żyje Arkadiusz Stępień. „Pełen życzliwości i serca”
„Odszedł Człowiek oddany drugiemu człowiekowi, zaangażowany w życie lokalnej społeczności, pełen życzliwości i serca” – napisano w mediach społecznościowych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Kiernozi.
Na terenie ogłoszono żałobę, która potrwa od 4 czerwca (środa) do 7 czerwca (sobota), na kiedy zaplanowano pogrzeb samorządowca. Rada Miasta i Gminy Kiernozia zaapelowała o rezygnację z imprez rozrywkowych, aby uszanować zmarłego burmistrza.
„Arkadiusz Stępień zapisał się w historii naszej gminy jako pracowity, otwarty na potrzeby mieszkańców, z wizją rozwoju i poczuciem misji. Jego przedwczesna śmierć pozostawia pustkę, której nie sposób zapełnić” – dodano we wpisie.
Ciężka choroba Burmistrza Miasta i Gminy Kiernozia. Objął urząd rok temu
Arkadiusz Stępień informował wcześniej o swoich zmaganiach z ciężką chorobą. Burmistrzem został po zwycięstwie w wyborach w 2024 roku – w drugiej turze (21 kwietnia 2024) pokonał Beatę Miazek. Na stanowisko burmistrza został zaprzysiężony w maju.
„To już rok odkąd w 2024 roku objąłem funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Kiernozia. Chciałbym podziękować za zaufanie i jednocześnie prosić, aby to zaufanie trwało nadal. Ze swej strony, z pomocą Rady Miasta i Gminy Kiernozia, zrobię wszystko, aby tak się stało. Dziękuję za współpracę dla dobra naszej Małej Ojczyzny” – napisał mężczyzna w mediach społecznościowych w rocznicę objęcia urzędu.
Arkadiusz Stępień zmarł w nocy z 2 na 3 czerwca. Ostatnie pożegnanie zaplanowano na sobotę, 7 czerwca.
Czytaj też:
Tragedia w szpitalu. Pacjent zmarł w tajemniczych okolicznościachCzytaj też:
Wykryto śmiertelnie niebezpiecznego wirusa w Niemczech. Są już pierwsze ofiary
