Co słychać w polityce?
#5

Oglądacie programy informacyjne, śledzicie portale internetowe, czytacie gazety? Jeżeli na wszystkie pytania odpowiedzieliście twierdząco, ten quiz będzie dla Was prosty jak bułka z masłem. W innym wypadku mogą pojawić się pewne trudności. Przed Wami quiz, który sprawdzi, czy bacznie śledziliście wydarzenia mijającego tygodnia (18 – 24 marca).
Chyba nie interesują Cię wydarzenia polityczne...
Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, odwiedzaj częściej portal Wprost.pl
Pewne sprawy umknęły Twojej uwadze. Jeżeli chcesz uzupełnić braki, przejrzyj nasze teksty z ostatniego tygodnia
Interesujesz się polityką. Aby wiedzieć więcej, odwiedzaj częściej Wprost.pl
Prawie idealnie! Z pewnością często odwiedzasz Wprost.pl :)
Doskonale! Tak trzymać!
Twój wynik:

1 / 11 O kim Joachim Brudziński napisał, że „miał »odrobinę« za ciężką nogę”?

O kim Joachim Brudziński napisał, że „miał »odrobinę« za ciężką nogę”?
Źródło: Newspix.pl
o swoim kierowcy
o Robercie Lewandowskim
o Donaldzie Tusku

2 / 11 „Wypowiedzią na mój temat Schetyna pokazał, że jest odrażającą kreaturą”. Kto powiedział te słowa?

„Wypowiedzią na mój temat Schetyna pokazał, że jest odrażającą kreaturą”. Kto powiedział te słowa?
Źródło: Newspix.pl
Jarosław Kaczyński
Robert Biedroń
Stefan Niesiołowski

3 / 11 Warszawska konferencja bliskowschodnia odbyła się w lutym z inicjatywy Stanów Zjednoczonych i była przedstawiana jako wydarzenie współtworzone przez Polskę i USA. Radiozet.pl, powołując się na informacje dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ, podało, że koszty zorganizowania tego wydarzenia wyniosły 2 233 491 złotych. Ile zapłacili Amerykanie?

Warszawska konferencja bliskowschodnia odbyła się w lutym z inicjatywy Stanów Zjednoczonych i była przedstawiana jako wydarzenie współtworzone przez Polskę i USA. Radiozet.pl, powołując się na informacje dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ, podało, że koszty zorganizowania tego wydarzenia wyniosły 2 233 491 złotych. Ile zapłacili Amerykanie?
Źródło: Materiały prasowe
połowę podanej kwoty
jedną trzecią podanej kwoty
nic

4 / 11 We wtorek 19 marca 2019 roku prezydent pewnego kraju podał się do dymisji. O kim mowa?

We wtorek 19 marca 2019 roku prezydent pewnego kraju podał się do dymisji. O kim mowa?
o prezydencie Kazachstanu
o prezydencie Turkmenistanu
o prezydencie Uzbekistanu

5 / 11 „»Łzami nigdy nikt nie nakręcił zegarka, ani też nie puścił w ruch maszyny«. Postanowiłam włączyć się do życia publicznego nie po to, aby poruszać sumienia ludzi swoimi łzami, lecz po to, aby wraz z innymi pokazać, że nie poddamy się logice nienawiści, nietolerancji i nieufności” – to fragment listu otwartego. Kto jest jego autorem?

„»Łzami nigdy nikt nie nakręcił zegarka, ani też nie puścił w ruch maszyny«. Postanowiłam włączyć się do życia publicznego nie po to, aby poruszać sumienia ludzi swoimi łzami, lecz po to, aby wraz z innymi pokazać, że nie poddamy się logice nienawiści, nietolerancji i nieufności” – to fragment listu otwartego. Kto jest jego autorem?
Źródło: Newspix.pl
Marta Kaczyńska
Magdalena Adamowicz
Małgorzata Wassermann

6 / 11 Który polityk opowiedział się za penalizacją homoseksualizmu?

Który polityk opowiedział się za penalizacją homoseksualizmu?
Źródło: Fotolia
Grzegorz Braun
Lech Wałęsa
Janusz Korwin-Mikke

7 / 11 Jeden z polskich polityków opublikował artykuł w „The Guardian”. „Przewodzę polskiej, zjednoczonej opozycji. Przywrócimy nasz kraj do Europy” – tak brzmiał tytuł tekstu. Kto był jego autorem?

Jeden z polskich polityków opublikował artykuł w „The Guardian”. „Przewodzę polskiej, zjednoczonej opozycji. Przywrócimy nasz kraj do Europy” – tak brzmiał tytuł tekstu. Kto był jego autorem?
Źródło: Newspix.pl
Władysław Kosiniak-Kamysz
Grzegorz Schetyna
Robert Biedroń

8 / 11 Jarosław Gowin w programie Konrada Piaseckiego na antenie TVN 24 odniósł się do nowych propozycji programowych Prawa i Sprawiedliwości. – Gdyby była alternatywa, zapewne bym namawiał kolegów z rządu do tego, żebyśmy raczej poszli w stronę prodemograficzną, czyli zamiast 500 plus na pierwsze dziecko, to na przykład…

Jarosław Gowin w programie Konrada Piaseckiego na antenie TVN 24 odniósł się do nowych propozycji programowych Prawa i Sprawiedliwości. – Gdyby była alternatywa, zapewne bym namawiał kolegów z rządu do tego, żebyśmy raczej poszli w stronę prodemograficzną, czyli zamiast 500 plus na pierwsze dziecko, to na przykład…
Źródło: Newspix.pl
1000 złotych na trzecie
2000 złotych na czwarte
3000 złotych na piąte

9 / 11 Andrzej Duda wziął udział w Międzynarodowym Forum Górskim w Zakopanem. Prezydent spotkał się z góralami, którzy wręczyli mu prezent. Co otrzymała głowa państwa?

Andrzej Duda wziął udział w Międzynarodowym Forum Górskim w Zakopanem. Prezydent spotkał się z góralami, którzy wręczyli mu prezent. Co otrzymała głowa państwa?
Źródło: Jakub Szymczuk/KPRP
oscypek
nowe narty
tradycyjną baranicę

10 / 11 „Zgadzam się, że Bóg mógł powołać Trumpa, aby ochronić Izrael”. Kto wypowiedział te słowa?

„Zgadzam się, że Bóg mógł powołać Trumpa, aby ochronić Izrael”. Kto wypowiedział te słowa?
Źródło: Newspix.pl
Benjamin Netanjahu
Georgette Mosbacher
Mike Pompeo

11 / 11 Podczas sobotniej Rady Krajowej PO Grzegorz Schetyna zwrócił się bezpośrednio do polityków partii rządzącej. Zareagował Joachim Brudziński. Co napisał minister na Twitterze?

Podczas sobotniej Rady Krajowej PO Grzegorz Schetyna zwrócił się bezpośrednio do polityków partii rządzącej. Zareagował Joachim Brudziński. Co napisał minister na Twitterze?
Źródło: Newspix.pl
„Weź nie pytaj, weź się przytul”
„My się Pana tak boimy, jak Shrek Fiony”
„Stary niedźwiedź mocno śpi. My się go boimy, na palcach chodzimy”