Wybory do PE 2019. Kto ostatecznie wystartuje z list ruchu Kukiz'15?

Wybory do PE 2019. Kto ostatecznie wystartuje z list ruchu Kukiz'15?

Paweł Kukiz
Paweł Kukiz / Źródło: Newspix.pl / Grzegorz Krzyzewski / Fotonews
Przedstawiamy pełną listę kandydatów ruchu Kukiz'15 w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które zostaną przeprowadzone 26 maja 2019 roku.

W do PE ruch wystawi następujących kandydatów:


1Okręg nr 1 – Pomorze

  • Andrzej Kobylarz
  • Anna Błaszczyk
  • Jerzy Luty
  • Dorota Dudek
  • Alexander Koss
  • Zofia Pomirska
  • Jolanta Rodziewicz-Klawińska
  • Andżelika Piątkowska
  • Łukasz Hamadyk
  • Jan Klawiter

2Okręg nr 2 – kujawsko-pomorskie

  • Paweł Szramka
  • Klaudia Śmigielska
  • Marek Kuszyński
  • Marek Lewandowski
  • Joanna Wiśniewska
  • Wojciech Wilkowski
  • Irena Paczkowska
  • Przemysław Budniak
  • Barbara Kotulska
  • Paweł Skutecki

3Okręg nr 3 – podlaskie i warmińsko-mazurskie

  • Andrzej Maciejewski
  • Wanda Jankowska
  • Stefan Rembelski
  • Łukasz Dymko
  • Agnieszka Roszig
  • Wiesława Płońska
  • Ewa Dąbrowska
  • Alina Ojdana
  • Paweł Jaskółowski
  • Janusz Kopko

4Okręg nr 4 – Warszawa

  • Stanisław Tyszka
  • Tomasz Rzymkowski
  • Paweł Tanajno
  • Agata Witkowska
  • Ewa Głowacka
  • Mariola Olszewska
  • Jarosław Modzelewski
  • Magdalena Wojakowska
  • Łukasz Borkowski
  • Łukasz Jończyk

5Okręg nr 5 – Mazowsze

  • Barbara Husiew
  • Marian Piłka
  • Agata Pater
  • Krzysztof Lechowski
  • Sławomir Klimkowski
  • Irena Bordzio-Berus
  • Jakub Frydryk
  • Robert Jędrzejewski
  • Karolina Pomorska
  • Lidia Sankowska-Grabczuk

6Okręg nr 6 – Łódź

  • Piotr Apel
  • Krzysztof Jędrasik
  • Paweł Wychowałek
  • Joanna Walczak
  • Tomasz Głowacki
  • Jolanta Nowicka
  • Maksymilian Drab
  • Jagoda Auguścik
  • Agata Kuleszka
  • Michał Paśnicki

7Okręg nr 7 – Wielkopolska

  • Marek Jurek
  • Błażej Parda
  • Joanna Kosmalska
  • Katarzyna Luch
  • Jacek Fordon
  • Bartosz Garczyński
  • Julia Kochańska
  • Sabina Gatti
  • Jakub Pera
  • Jerzy Kozłowski

8Okręg numer 8 – Lubelskie

  • Jarosław Sachajko
  • Robert Gogółka
  • Barbara Berecka
  • Joanna Kunc
  • Jarosław Markiewicz
  • Małgorzata Wszelaka
  • Mariusz Wieliczko
  • Zdzisława Kozioł
  • Piotr Ordecki
  • Marek Wilbik

9Okręg numer 9 – Podkarpackie

  • Alicja Bobola
  • Maciej Masłowski
  • Paweł Helnarski
  • Bartłomiej Barszczak
  • Dariusz Bialic
  • Ewelina Nycz
  • Joanna Sabat
  • Szczepan Wiktor
  • Konrad Kucab
  • Magdalena Targańska

10Okręg nr 10 - Małopolska-Świętokrzyskie

  • Paweł Kukiz-Szczuciński
  • Piotr Kubiczek
  • Elżbieta Zielińska
  • Daniel Kierpiec
  • Kamilla Martyniuk
  • Magdalena Fogiel-Litwinek
  • Klaudia Słowik-Maciejewska
  • Narcyz Sadłoń
  • Bawer Aondo-Akaa
  • Norbert Kaczmarczyk

11Okręg nr 11 – Śląsk

  • Grzegorz Długi
  • Krzysztof Sitarski
  • Jerzy Jachnik
  • Aleksandra Jelonek
  • Agata Hiero-Cichoń
  • Anna Karwot
  • Monika Kumor
  • Artur Wilk
  • Jadwiga Buryn
  • Tomasz Jaskóła

12Okręg numer 12 – Dolnośląskie i Opolskie

  • Agnieszka Ścigaj
  • Paweł Grabowski
  • Aneta Mazur
  • Marek Kubala
  • Katarzyna Licznar
  • Gracjan Charytoniuk
  • Małgorzata Olszewska
  • Wojciech Jagiełło
  • Anna Zych
  • Marcin Królak

13Okręg numer 13 – Zachodniopomorskie i Lubuskie

  • Olimpia Tomczyk-Iwko
  • Agnieszka Sajdak-Wasik
  • Roman Knop
  • Ryszard Kowalczuk
  • Artur Groc
  • Natalia Zdónek
  • Tomasz Palij
  • Mirela Dudojć
  • Stefan Romecki
  • Jacek Guzikowski

Czytaj także

 1