Wybory do PE 2019. Kto kandyduje z okręgu nr 4 (Warszawa i powiaty podwarszawskie)?

Wybory do PE 2019. Kto kandyduje z okręgu nr 4 (Warszawa i powiaty podwarszawskie)?

Urna wyborcza, zdjęcie ilustracyjne
Urna wyborcza, zdjęcie ilustracyjne / Źródło: Fotolia / Brian Jackson
Już 26 maja 2019 roku zostaną przeprowadzone wybory do Parlamentu Europejskiego. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 4 (Warszawa i powiaty grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodnim i wołomiński).

Okręg nr 4 obejmuje część województwa mazowieckiego: Warszawę oraz 8 powiatów: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński. W  do PE w okręgu nr 4 startują następujący kandydaci:


KonfederacjaLista nr 1 – Komitet Wyborczy WyborcówKorwin Braun Liroy Narodowcy

  1. Krzysztof Bosak
  2. Jakub Kulesza
  3. Rafał Pazio
  4. Sebastian Ross
  5. Stanisław Krajski
  6. Monika Piskorz
  7. Marta Pamięta
  8. Zuzanna Krajewska
  9. Joanna Krzysztofik
  10. Marek Jakubiak

WiosnaLista nr 2 – Komitet Wyborczy Roberta Biedronia

  1. Robert Biedroń
  2. Joanna Scheuring-Wielgus
  3. Monika Płatek
  4. Adam Traczyk
  5. Sylwia Buźniak
  6. Anna Tarczyńska
  7. Filip Pelc
  8. Jacek Kubiak
  9. Katarzyna Braiter
  10. Krzysztof Gawkowski

Koalicja EuropejskaLista nr 3 – Koalicyjny Komitet Wyborczy – PO SLD PSL Nowoczesna Zieloni

  1. Włodzimierz Cimoszewicz
  2. Andrzej Halicki
  3. Kamila Gasiuk-Pihowicz
  4. Danuta Hübner
  5. Michał Boni
  6. Urszula Zielińska
  7. Paweł Pudłowski
  8. Edyta Kalata
  9. Anna Brzezińska
  10. Władysław Bartoszewski

Prawo i SprawiedliwoscLista nr 4 – Komitet Wyborczy

  1. Jacek Saryusz-Wolski
  2. Ryszard Czarnecki
  3. Konstanty Radziwiłł
  4. Anita Czerwińska
  5. Zbigniew Gryglas
  6. Ewa Tomaszewska
  7. Andrzej Smirnow
  8. Sebastian Kaleta
  9. Dominika Chorosińska
  10. Małgorzata Wypych

Lewica RazemLista nr 5 – Koalicyjny Komitet Wyborczy – Partia Razem, Unia Pracy, RSS

  1. Adrian Zandberg
  2. Agata Nosal-Ikonowicz
  3. Urszula Kuczyńska
  4. Giedymin Wróblewski
  5. Anna Tofil-Sławuszewska
  6. Magdalena Agnieszka Biejat
  7. Michał Mierzwa
  8. Joanna Wicha
  9. Hubert Walczyński
  10. Anna Grodzka

Kukiz15Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Wyborców

  1. Stanisław Tyszka
  2. Tomasz Rzymkowski
  3. Paweł Tanajno
  4. Agata Witkowska
  5. Ewa Głowacka
  6. Mariola Olszewska
  7. Jarosław Modzelewski
  8. Magdalena Wojakowska
  9. Borkowski Łukasz
  10. Jończyk Łukasz

Fair Play Bezpartyjni GwiazdowskiLista nr 7 – Komitet Wyborczy Wyborców Polski Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski

  1. Robert Gwiazdowski
  2. Ewa Czerwińska
  3. Bartłomiej Steczowicz
  4. Marcin Adamkiewicz
  5. Zofia Melak
  6. Dunia Stańczuk
  7. Wojciech Matyjasiak
  8. Bartłomiej Bekier
  9. Dorota Sowińska-Kobelak
  10. Bogdan Żmijewski

Czytaj także:
Wybory do PE. Kto dostał się do europarlamentu z okręgu nr 4 (Warszawa i powiaty podwarszawskie)?

Czytaj także

 1