Pech Klimka Murańki

Klimek Murańka startujący w zawodach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w słoweńskim Kranju został zdyskwalifikowany. Zawody wygrał Czech Antonin Hajek.

13-letni wicemistrz Polski na Wielkiej Krokwi w pierwszej serii uzyskał 107 metrów i z notą 128,1 pkt zająłby 13. miejsce. Został jednak zdyskwalifikowany, ponieważ jego narty były za długie w stosunku do wagi ciała.

Najlepiej z Polaków spisał się także debiutujący w Pucharze Kontynentalnym 16-letni Krzysztof Miętus, który zajął 18. pozycję. 19. był Stefan Hula.

Po 10 zawodach Pucharu Kontynentalnego w klasyfikacji generalnej prowadzi uczestniczący obecnie w Turnieju Czterech Skoczni Czech Jakub Janda. W czołowej dziesiątce plasuje się ośmiu Austriaków. Najlepszy z Polaków jest Marcin Bachleda, który zajmuje 26. miejsce.