Radwańska przegrała z Dementiewą

Radwańska przegrała z Dementiewą

19-letnia Agnieszka Radwańska odpadła w ćwierćfinale turnieju WTA Tour na twardych kortach w Sydney (z pulą nagród 600 tys. dol.). W środę polska tenisistka, rozstawiona z numerem szóstym, przegrała 2:6, 7:5, 4:6 z Rosjanką Jeleną Dementiewą (nr 3.).

W pierwszych trzech setach meczu żadnej z zawodniczek nie udało się utrzymać własnego serwisu, co dało prowadzenie 27-letniej Rosjance 2:1. Jednak od tego momentu mistrzyni olimpijska igrzysk w Pekinie nie przegrała już swojego gema, natomiast jeszcze raz zdołała przełamać podanie Radwańskiej - na 5:2.

W kolejnym gemie, przy własnym serwisie, wykorzystała pierwszą piłkę setową, gdy prowadziła 40:15. Zakończyła tę partię po 43 minutach.

W sumie, od stanu 2:4 Polka oddała rywalce cztery kolejne gemy, bowiem drugiego seta rozpoczęła od ponownej straty podania i stanu 0:2.

Tenisistka z Krakowa wyrównała na 2:2, po czym w czterech kolejnych gemach doszło do obustronnych przełamań serwisów, a serię tę przerwała dopiero Polka wychodząc na 5:4. Ponownie wygrała swoje podanie na 6:5 i to bez straty punktu, a po chwili zdobyła "breaka" i rozstrzygnęła na swoją korzyść seta po godzinie i 43 minutach.

W decydującej partii nadal największy kłopot obydwu zawodniczkom sprawiało utrzymywanie serwisu, przy czym Radwańska przegrała pierwsze cztery swoje gemy i zdobyła dwa "breaki", ale zrobiło się 2:5.

Od tego momentu Polka zaczęła odrabiać straty, a przy dziewiątym gemie obroniła dwa meczbole przy swoim podaniu, zanim wyszła na 4:5. Później Dementiewa, prowadząc 40:15, popełniła podwójny błąd serwisowy, ale zakończyła spotkanie przy czwartej okazji, po dwóch godzinach i 44 minutach walki.

Było to ich czwarte spotkanie, a wcześniej Radwańska dwukrotnie wygrywała z Dementiewą i to bez straty seta: w ćwierćfinale w Luksemburgu w 2006 roku i w ubiegłym sezonie w finale turnieju w Stambule. Natomiast poniosła porażkę w swoim debiucie w WTA Tour, w warszawskim J&S Cup, trzy lata temu.

W półfinale rywalką Dementiewej będzie zwyciężczyni wieczornego meczu pomiędzy Amerykanką Sereną Williams (nr 1.) i reprezentującą Danię Caroline Wozniacki. Natomiast drugą finalistkę turnieju wyłoni w czwartek pojedynek Rosjanki Dinary Safiny (nr 2.) z Japonką Ai Sugiyamą.

Po regulaminowej przerwie na odpoczynek Radwańską czeka jeszcze wieczorem występ w ćwierćfinale gry podwójnej z Marią Kirilenko. Polsko-rosyjski debel, który we wtorek wyeliminował 6:2, 7:5 Hiszpanki Anabel Medinę-Garrigues i Virginię Ruano-Pascual (nr 2.), zmierzy się z kolejnymi zawodniczkami z Półwyspu Iberyjskiego: Nurią Llagosterą-Vives i Marią-Jose Martinez-Sanchez.

Wyniki środowych meczów 1/4 finału gry pojedynczej:

Dinara Safina (Rosja, 2) - Alize Cornet (Francja) 6:3, 6:4 Jelena Dementiewa (Rosja, 3) - Agnieszka Radwańska (Polska, 6) 6:2, 5:7, 6:4 Ai Sugiyama (Japonia) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 5) walkower.