Gortat zablokował "byki"

Koszykarze Orlando Magic wygrali na wyjeździe z Chicago Bulls 107:87. Do zwycięstwa walnie przyczynił się Marcin Gortat - zdobył wprawdzie tylko trzy punkty, ale zebrał 12 piłek, zaliczył asystę i zablokował trzy rzuty rywali.

Polak spędził na parkiecie 23 minuty. Nie popisał się zbyt dobrą skutecznością - trafił tylko jeden z pięciu rzutów z gry oraz jeden z dwóch wolnych. Znacznie lepiej wypadł w obronie, a na jego "czapy" nadziali się John Salmons, Devin Brown i Jannero Pargo. Gortat mógł spędzić na boisku sporo minut, bowiem za sprawą świetnej gry Dwighta Howarda (18 punktów i 14 zbiórek w 25 minut) ekipa z Florydy szybko objęła wysokie prowadzenie. Pierwszą kwartę wygrała 41:17.

Dla Magic był to ostatni mecz przed przerwą na Weekend Gwiazd. Udają się na nią z drugim bilansem w Konferencji Wschodniej - 36 zwycięstw i 17 porażek.