Ugandyjczyk szybszy od Kenijczyków

Ugandyjczyk szybszy od Kenijczyków

Niespodzianką zakończył się bieg na dystansie 5000 m w Delhi, gdzie odbywają się Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej. Faworyzowanych Kenijczyków wyprzedził reprezentant Ugandy Mosesa Kipsiro.
Finisz Ugandyjskiego sportowca okazał się zabójczy dla trójki Kenijczyków, którzy od początku biegli na czele stawki. Na ostatnich metrach Kipsiro pokonał mistrza świata z Paryża Eliuda Kipchoge, Marka Kiptoo i Vincenta Yatora. Na piątym miejscu uplasował się wicemistrz Europy z Barcelony na 10 000 m Brytyjczyk Chris Thompson.

Kipsiro nie jest nieznanym lekkoatletą. Największy sukces odniósł w mistrzostwach świata w Osace, gdzie zdobył brązowy medal w biegu na 5000 m. Ten rok jest dla niego wyjątkowo udany. W czasie marcowych mistrzostwa świata w biegach na przełaj w Bydgoszczy wywalczył dwa brązowe medale - indywidualnie i z drużyną, a w Pucharze Interkontynentalnym w Splicie był drugi.