Małysz nie powtórzył piątkowego sukcesu. Był szósty

Małysz nie powtórzył piątkowego sukcesu. Był szósty

Adam Małysz zajął szóste miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Wygrał Szwajcar Simon Ammann. Na siódmej pozycji uplasował się Kamil Stoch.
- Moje skoki były całkiem dobre, być może zabrakło trochę szczęścia. Poziom umiejętności czołowych zawodników jest niezwykle wyrównany. Cieszy postawa Kamila. Mam nadzieję, że w niedzielę także pokaże, co potrafi -  powiedział po konkursie Małysz.

Ammann prowadził już po pierwszej serii lądując na 135,5 m. Małysz był czwarty po skoku na odległość 133,5 m, a Stoch siódmy, choć uzyskał taką sama odległość jak zawodnik z Wisły.

Po pierwszej serii z konkursem pożegnali się pozostali Polacy. Odpadł Piotr Żyła - 121 m (32. miejsce), Stefan Hula - 117 m (40.), Rafał Śliż -  117,5 m (40.), Tomasz Byrt - 116 m (43.) i Klemens Murańka - 102 m (51.).

Awansu do serii finałowej ponownie nie wywalczył Fin Janne Ahonen, zajmując 39. miejsce po  lądowaniu na 116,5 m, Czech Jakub Janda - 116 m (37.) i Norweg Rune Velta - 118,5 m (36.).

W finale skok Ammanna był o prawie sześć metrów krótszy niż w pierwszej, ale bliżej lądowali także jego rywale. Drugie miejsce zajął lider Pucharu Świata Austriak Thomas Morgenstern, a trzecie Norweg Tom Hilde, który oddał najdłuższy skok - 130 m i awansował z 6. miejsca po pierwszej serii na trzecie. Ammann wylądował o jeden metr bliżej i zapewnił sobie zwycięstwo w konkursie, pierwsze w karierze w Zakopanem.

W klasyfikacji generalnej PŚ Małysz, który był najlepszy w piątek, ma 835 punktów i zajmuje czwarte miejsce. Do prowadzącego Morgensterna traci 513 pkt. Na drugą pozycję awansował Ammann. W niedzielę o 14.45 ostatni konkurs w Zakopanem