Guardiola: Barcelona nie jest nie do pokonania

Guardiola: Barcelona nie jest nie do pokonania

Barcelona nie jest nie do pokonania - zauważył trener katalońskiego klubu Pep Guardiola na konferencji prasowej tuż po sobotnim meczu 23. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy, w którym jego drużyna tylko zremisowała na wyjeździe ze Sportingiem Gijon 1:1. Blaugrana zakończyła tym samym passę szesnastu kolejnych wygranych w La Liga.
Mimo niesatysfakcjonującego wyniku, trener ekipy z Katalonii pochwalił swoich zawodników za zaangażowanie i walkę, jaką pokazali szczególnie w drugiej połowie. Barcelona, która od 16. minuty przegrywała 0:1 po golu Davida Barrala, dopiero na  dziesięć minut przed końcem spotkania doprowadziła do wyrównania, po  trafieniu Davida Villi.

- Nie jestem zadowolony z jednego punktu, który zdobyliśmy. Jeśli się nie wygrywa, to  nie jest dobry wynik. Byłbym usatysfakcjonowany, gdyby sprawy potoczyły się inaczej - ocenił hiszpański szkoleniowiec. - To, że jesteśmy Barceloną, nie oznacza jednak, że zawsze będziemy wygrywać. Możemy również przegrać i zremisować - dodał broniąc piłkarzy Dumy Katalonii.

Guardiola nie szukał usprawiedliwienia wyniku sobotniego spotkania zmęczeniem zawodników środowymi meczami, które zagrali w  reprezentacjach narodowych. Zaznaczył, iż dla graczy Barcelony nie jest to nic nowego, gdyż bardzo często grają oni mecze co trzy dni i wielokrotnie pokazywali, że są do tego świetnie przygotowani.

Szkoleniowiec pochwalił także trenera drużyny Sportingu Gijon Manuela Preciado Rebolledo za taktykę, jaką przygotował na mecz z aktualnym mistrzem Hiszpanii. - Uważam, że Sporting rozegrał świetne spotkanie, a Manolo wspaniale przygotował do niego swoich zawodników. Nie jest łatwo grać i atakować przeciwko dziesięciu obrońcom. Spodziewaliśmy się jednak takiego przebiegu meczu i wiedzieliśmy, że wyjdą na boisk bardzo mocni. Nie  wygraliśmy, ale zrobiliśmy wszystko, aby to osiągnąć - ocenił.