Argentyna ma nowego Messiego

Argentyna ma nowego Messiego

Występujący w paragwajskim Cerro Porteno Juan Manuel Iturbe w meczu Copa Libertadores z chilijskim Colo Colo (5:2) strzelił dwie bramki. 17-letni piłkarz za sprawą wspaniałej techniki już porównywany jest do sławnego Argentyńczyka Lionela Messiego.

"Mały Messi", jak nazywany jest Iturbe, pojawił się na boisku od początku drugiej połowy, a już po kilkudziesięciu sekundach zdobył piękną bramkę na 3:1. Na pięć minut przed końcem spotkania ponownie trafił do siatki.

Ze względu na ogromne umiejętności nastolatek już porównywany jest do rodaka z Barcelony, 23-letniego Messiego. Ze względu na niski wzrost (169 cm) Iturbe zyskał sobie również przydomek "Mała pchła". Urodzony w Buenos Aires napastnik jest wychowankiem paragwajskiego Cerro Porteno Asuncion. Iturbe ma w dorobku cztery występy i trzy gole w reprezentacji Argentyny do lat 20. Na ostatnich młodzieżowych mistrzostwach Ameryki Południowej w Peru jego zespół zajął trzecie miejsce, ale nie zakwalifikował się do igrzysk olimpijskich w Londynie.