Radwańska przegrała z Safarovą i odpadła z turnieju

Radwańska przegrała z Safarovą i odpadła z turnieju

Rozstawiona z numerem siódmym Agnieszka Radwańska przegrała z czeską tenisistką Lucie Safarovą 6:7 (3-7), 3:6 w pierwszej rundzie turnieju WTA Tour, który w poniedziałek rozpoczął się na twardych kortach w Dausze (z pulą nagród 721 tys. dol.).
W pierwszym secie Polka prowadziła już 5:2, ale rywalka zdołała wyrównać, a następnie doprowadzić do tie-breaka. W nim okazała się lepsza i wygrała go 7-3.

W drugim, od stanu 1:1, krakowianka straciła kolejne cztery gemy. Później od stanu 1:5 próbowała odrabiać straty i wyszła na 3:5. Jednak w kolejnym gemie nie udało jej się przełamać serwisu rywalki. Przegrała mecz po godzinie i 53 minutach.

Radwańska wystąpi w Dausze jeszcze w deblu, razem ze Słowaczką Danielą Hantuchovą. W ubiegłym tygodniu dotarły do ćwierćfinału większego turnieju z tego cyklu na twardej nawierzchni w Dubaju (z pulą nagród 2,05 mln dol.). W stolicy Kataru wylosowały na otwarcie Hiszpankę Nurię Llagosterę-Vives i Australijkę Anastasię Rodionovą, rozstawione z numerem czwartym.

W poniedziałek z imprezą pożegnały się Klaudia Jans i Alicja Rosolska, po porażce z Białorusinką Tatianą Puczek i Amerykanką Abigail Spears 4:6, 2:6.