Klęska pod siatką

Klęska pod siatką

Polskie siatkarki przegrały w Manili drugi mecz grupy D Grand Prix z Dominikaną, mimo że w tym spotkaniu były faworytkami.
Polska przegrała w Manili z Dominikaną 1:3 (13:25, 26:28, 25:18, 20:25) w

Polska grała w składzie: Bełcik, Niemczyk-Wolska, Liktoras, Skowrońska, Przybysz, Karczmarzewska, Barbachowska (libero) oraz Śliwa, Ciaszkiewicz, Leśniewicz.

Był to trzeci i ostatni występ w stolicy Filipin polskich siatkarek, które w piątek wygrały 3:0 z Koreą Południową, a w  sobotę przegrały z Brazylią 0:3. Z Manili polski zespół odleci do  chińskiego Hefei, gdzie od czwartku do soboty weźmie udział - z  Włochami, Chinami oraz ponownie Dominikaną - w trzecim i ostatnim turnieju fazy grupowej.

W dotychczasowych pięciu spotkaniach cyklu Grand Prix siatkarkom Dominikany nie udało się wygrać nawet seta. Polki były faworytkami i przez dłuższe fragmenty meczu sprawiały wrażenie jakby liczyły, że z tego powodu rywalki poddadzą się. Jednak siatkarki Dominikany mocno serwując pewnie wygrały pierwszego seta. Miały dodatkowo ułatwione zadanie, gdyż po drugiej stronie siatki wiele do  życzenia pozostawiał odbiór zagrywki.

W drugim Polska prowadziła 4:1 i 11:8. Potem rywalki zdobyły sześć kolejnych punktów. Polkom udało się jeszcze wyrównać m.in. na 22:22, ale emocjonującą końcówkę wygrały siatkarki Dominikany. W opinii obserwatorów był to decydujący set meczu.

Trzecią partię polski zespół wygrał dość łatwo, ale w czwartym woli walki i umiejętności starczyło tylko do jego połowy. Przy stanie 19:18 dla Dominikany rywalki zdobyły trzy kolejne punkty i  było po meczu.

Oba zespoły spotkały się na początku listopada 2003 roku w  japońskiej Kogoshimie i w meczu turnieju o Puchar Świata Polska przegrała również 1:3 (21:25, 17:25, 27:25, 21:25).