Trzy srebra i brąz polskich pływaków

Trzy srebra i brąz polskich pływaków

Katarzyna Baranowska zdobyła srebrny medal na 400 m stylem dowolnym, Sławomir Kuczko na 200 m stylem klasycznym, Otylia Jędrzejczak na 200 m stylem dowolnym, a Paweł Korzeniowski brąz na 200 m stylem dowolnym.
Broniąca tytułu Katarzyna Baranowska (MKP Szczecin) zdobyła srebrny medal na 400 m stylem dowolnym. W finale uzyskała czas 4.32,78, poprawiając własny rekord Polski z ubiegłorocznych ME o 0,92.W finale uzyskała czas 4.32,78, poprawiając własny rekord Polski z ubiegłorocznych ME o 0,92. Złoto wywalczyła Włoszka Alessia Filippi - 4.31,58, a brąz Rosjanka Anastazja Iwanienko - 4.33,46. W stolicy Finlandii Baranowska zdobyła dwa medale - w czwartek triumfowała na 200 m stylem zmiennym.

Broniący tytułu Sławomir Kuczko (AZS AWF Warszawa) zdobył srebrny medal na 200 m stylem klasycznym. W finale pokonał dystans w 2.06,61, poprawiając własny rekord Polski sprzed roku o 0,40. Złoto wywalczył Węgier Daniel Gyurta - 2.06,58, a brąz Włoch Paolo Bossini - 2.07,13. Siódme miejsce zajął Sławomir Wolniak (Unia Oświęcim) - 2.09,62.

Otylia Jędrzejczak (AZS AWF Warszawa) zdobyła srebrny medal na 200 m stylem dowolnym. W finale pokonała dystans w 1.54,39, poprawiając własny rekord Polski z eliminacji o ponad sekundę. Złoto wywalczyła Francuzka Alena Popchanka - 1.54,25, a brąz Szwedka Josefin Lillhage - 1.54,75. W stolicy Finlandii Jędrzejczak zdobyła dwa medale - w czwartek triumfowała z rekordem Europy na 200 m stylem motylkowym.

Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) zdobył brązowy medal na 200 m stylem dowolnym w mistrzostwach. W finale pokonał dystans w 1.44,41. Tytuł obronił Włoch Filippo Magnini - 1.42,54, a srebro wywalczył jego rodak Massimiliano Rosolino - 1.44,17. W stolicy Finlandii Korzeniowski zdobył trzy medale - wcześniej wygrał na 200 m stylem motylkowym i był trzeci na 400 m stylem dowolnym.