Zwycięska Kowalczyk

Dodano:   /  Zmieniono: 1
Justyna Kowalczyk wygrała w kanadyjskim Canmore bieg na dochodzenie (7,5 km techniką klasyczną i 7,5 km techniką dowolną) zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata. Kolejne miejsca zajęły Rosjanki, druga była Jewgienia Miedwiediewa, która straciła do Kowalczyk 15,9 sekund, a trzecia Olga Roczewa - 22,9 sekundy.

Dzięki zwycięstwu Polka awansowała na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ po 17 z 31 zawodów. Od prowadzącej Szwedki Charlotty Kalla Kowalczyk dzieli 277 punktów. Kalla we wtorkowym biegu nie startowała.

Kowalczyk sprawiła sobie wspaniały prezent urodzinowy. W środę będzie obchodzić 24. urodziny.

To drugie zwycięstwo zawodniczki pochodzącej z Kasiny Wielkiej. Pierwsze odniosła 27 stycznia 2007 roku triumfując w estońskiej miejscowości Otepaeae w biegu na 10 km techniką klasyczną.

We wtorek na trasę wyruszyło 48 zawodniczek. Biegu nie ukończyły Emilie Vina (Francja) i Julia Iwanowa (Rosja).

Dobrą formę w sezonie, podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego potwierdziła zajmując siódme miejsce w cyklu Tour de Ski.