E-wydania | Prenumerata | Newsletter | Mobile | RSS
Dołącz do nas:
    
Tutaj jesteś: Strona główna | Aktualności  Przegląd prasy  Istnieją ludzie odporni na HIV
Rzeczpospolita

Istnieją ludzie odporni na HIV

Naukowcy od dawna podejrzewali, że u części osób mających kontakt z wirusem HIV albo nie dochodzi do infekcji, albo nie rozwija się AIDS. Dlaczego tak się dzieje, było dotąd zagadką. Teraz tę tajemnicę mają szansę rozwikłać amerykańscy naukowcy - donosi "Rzeczpospolita".

 

Zidentyfikowali oni małżeństwo, w którym mąż choruje na AIDS, a jego żona - również zakażona wirusem HIV - cieszy się doskonałym zdrowiem.

Zbadanie organizmu tej kobiety, mieszkającej w Baltimore, może pomóc w opracowaniu metody leczenia HIV/AIDS i szczepionki zabezpieczającej przed chorobą - czytamy w "Rzeczpospolitej".

REKLAMA

"To jak dotąd najlepszy dowód na to, że są ludzie odporni na HIV i dobry znak, jeśli chodzi o szanse na opracowanie szczepionki" - ocenia dr Joel Blankson, który badał zakażonych małżonków.
Podziel się
(niezalogowany)
Nick
wir83 78.157.190.*
Data dodania
2013-08-14 14:12:48
  

Czytaj również


Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Dodatkowe opcje wyszukiwania:
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Podczas korzystania z serwisu pliki te są zapisywane w pamięci urządzenia. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki. zamknij
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności