Jedziemy na mistrzostwa! :-)))

Jedziemy na mistrzostwa! :-)))

Polacy zagrają w mistrzostwach świata. Wygrana z Norwegią 3:0 oraz zwycięstwo Ukrainy z Białorusią zapewniły nam awans na dwie kolejki przed końcem eliminacji.
Nasza reprezentacja weźmie ponownie udział w mistrzostwach świata w piłce nożnej po 16 latach przerwy.

Zwycięstwo nad drużyną Norwegii nie przyszło łatwo. Norwegowie, mimo porażki, byli twardym przeciwnikiem. W pierwszej połowie stworzyli więcej groźnych sytuacji pod bramką. Dwukrotnie sytuację uratowała świetna interwencja Jerzego Dudka. Bardzo groźnie było też dwukrotnie w drugiej połowie. Jednak jak się okazało Polacy byli skuteczniejsi. Po swojej stronie mieli też publiczność.

Pierwszą bramkę zdobył Paweł Kryszałowicz w 45 minucie. Strzelcem drugiej w 77 minucie meczu był Emmanuel Olisadebe, na którego bardzo liczyli kibice, skandując: "Oli, Oli". Zwycięstwo przypieczętował Marcin Żewłakow na dwie minuty przed zakończeniem spotkania.

Piłkarzom nie sprzyjała pogoda. Murawa była śliska, tuż przed meczem przestał padać deszcz.

Zgromadzeni na Stadionie Śląskim w Chorzowie, zadali kłam obiegowym opiniom o kibicach, odcinając się od chuliganów, którzy urządzili bijatykę za polską bramką. Po raz pierwszy zdarzyło się, że interweniująca policja została nagrodzona brawami.