Kiedy czeka nas zagłada? Najciekawsze przepowiednie o końcu świata

Kiedy czeka nas zagłada? Najciekawsze przepowiednie o końcu świata

Dodano:   /  Zmieniono: 39
koniec świata fot. fotolia
"Krwawy Księżyc" miał zwiastować koniec świata, ale przepowiednia okazała się nieprawdziwa. W przeszłości ostateczna zagłada była zapowiadana wielokrotnie. Nie brakuje też nowych dat, które zapowiadają "dzień ostateczny". Przedstawiamy najciekawsze przepowiednie.
1 lutego 1524 r.
Ta data końca świata została wyznaczona przez londyńskich astrologów. Ludzie uwierzyli w przepowiednię i wpadli w panikę. Dwadzieścia tysięcy londyńczyków wybrało się wówczas na pobliskie wzgórza. Ostatecznej zagłady się nie doczekali.

1975 r.
Świadkowie Jehowy twierdzili, że koniec świata nastąpi w 1975 r. Pisano o tym w 1967 r. w czasopiśmie "Przebudźcie się". Do żadnej katastrofy nie doszło, ale autorzy przepowiedni bronią swojej teorii. Mówią, że „koniec systemów” jest procesem długotrwałym, a jego data wciąż się zmienia.

31 grudnia 1999 i 2000 r.
Nowe tysiąclecie było okazją do głoszenia nowych przepowiedni o końcu świata. Okrągła data miała zwiastować zagładę, ale nie wiadomo dokładnie, o jaką katastrofę chodziło. Jedna z teorii mówi, że wszystkie planety Układu Słonecznego miały ustawić się w jednej linii, co spowodowałoby nieodwracalne zmiany na Ziemi.

21 grudnia 2012 r.
Końcówka 2012 roku była prawdziwym szaleństwem, jeśli chodzi o obawy związane z końcem świata. Dokładnie 21 grudnia kończył się kalendarz Majów. Przewidywano, że będzie to również początek zagłady. Podobno w przepowiednie uwierzył nawet Tom Cruise, który „dzień ostateczny” spędził w tureckiej miejscowości Sirince. To miejsce jako jedyne miało przetrwać katastrofę. O przepowiedni z 2012 roku powstał nawet film: „2012: Koniec świata”.

28 września 2015
„Krwawy Księżyc”, który widzieliśmy na niebie w nocy z niedzieli na poniedziałek miał być zapowiedzią Armagedonu. Niektórzy przywódcy religijni twierdzili, że słynne zaćmienie jest znakiem zwiastującym powrót Jezusa na Ziemię. Przepowiednie związane z Superksiężycem można było łączyć z biblijnymi opisami. "Słońce zmieni się w ciemność, a księżyc w krew, gdy przyjdzie dzień Pański, dzień wielki i straszny” (Ks. Joela 3,4). Podobny fragment można znaleźć w Ewangelii św. Łukasza. "Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy” (Łk 21, 25).

2020 r.
Amerykańska wizjonerka Jeane Dixon przed swoją śmiercią w 1997 r. zapowiedziała, że zagłada nastąpi w 2020 r. Dla wielu osób może być wiarygodną wieszczką. Przewidziała bowiem zabójstwo prezydenta Kennedy'ego.

2129 r.
To jedna z najciekawszych przepowiedni o końcu świata. Sunnicki uczony Said Nursi, nazywany przez swoich wyznawców Cudem Epoki, przetłumaczył wiele powiedzeń Mahometa i odkrył, że według jednego z nich koniec nastąpi w 2129 r. Ma do niego dojść za sprawą... jednookiego zdobywcy Ziemi, który stoczy bitwę z Mesjaszem, zaś biblijne postacie Gog i Magog ściągną na świat plagi.

2240 r.
W 1968 r. egipski biochemik Rashad Khalifa przepowiedział, że świat skończy się w 2240 r. Jak twierdził, dowiedział się tego po tym, jak złamał kod Koranu i poznał zawarte w nim przesłanie. Zawiera ono jeszcze jedną, ciekawą zapowiedź - wszyscy wierzący, niezależnie od religii, mają zostać zbawieni.
 39

Czytaj także