Roland Garros: Radwańska przegrała z 21-latką i odpadła z turnieju

Roland Garros: Radwańska przegrała z 21-latką i odpadła z turnieju

Agnieszka Radwańska (fot. Wally Nell/Newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Agnieszka Radwańska przegrała z Ajlą Tomljanović 6:4, 6:4 i odpadła z wielkoszlemowego Rolanda Garrosa w III rundzie – podaje sport.pl.
Polce mnóstwo problemów sprawiał świetny serwis rywalki. Ponadto Radwańska nie potrafiła przejąć inicjatywy na korcie i popełniała sporo niewymuszonych błędów. Chorwatka mocno biła z forhendu i doskonale czytała grę. Zagrywała skróty, do których polska tenisistka często nawet nie ruszała.

W pierwszym secie Radwańska co prawda od stanu 2:5 wyciągnęła na 4:5, ale w decydującym momencie Ajla Tomljanović zagrała lepiej i zakończyła partię na swoją korzyść.

Potem obraz gry nie uległ zmianie i 21-latka już na początku drugiego seta przełamała Polkę i broniła przewagi. Przy stanie 3:5 obroniła trzy break pointy. W ostatnim gemie wygrała swój serwis i sensacja stała się faktem.

Ajla Tomljanović zajmuje dopiero 72. miejsce w rankingu WTA. Wcześniej z turnieju odpadła rozstawiona z jedynką Serena Williams i turniejowa dwójka Na Li.