Wybory do PE 2019. Kto kandyduje z okręgu nr 7 (wielkopolskie)?

Wybory do PE 2019. Kto kandyduje z okręgu nr 7 (wielkopolskie)?

Głosowanie, zdjęcie ilustracyjne
Głosowanie, zdjęcie ilustracyjne / Źródło: Pixabay / pjedrzejczyk
Już 26 maja 2019 roku zostaną przeprowadzone wybory do Parlamentu Europejskiego. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 7 (wielkopolskie).

Okręg wyborczy nr 7 obejmuje Poznań oraz 7 powiatów: grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, poznański, szamotulski, wolsztyński. W  do PE w okręgu nr 7 startują następujący kandydaci:


konfederacjaLista nr 1 – 

  1. Piotr Liroy-Marzec
  2. Anna Krystowska
  3. Anna Bryłka
  4. Witold Tomczak
  5. Maciej Jóźwiak
  6. Magdalena Gapińska
  7. Andrzej Kuświk
  8. Piotr Wawrzyniak
  9. Aleksandra Rohde
  10. Wojciech Ziętkowski

wiosnaLista nr 2 – Komitet Wyborczy Roberta Biedronia

  1. Sylwia Spurek
  2. Dariusz Standerski
  3. Katarzyna Ueberhan
  4. Mikołaj Pancewicz
  5. Ew Wójciak-Pleyn
  6. Marcin Staniewski
  7. Kalina Michocka
  8. Zbigniew Zalesiński
  9. Magdalena Decker
  10. Ewa Jeżak

koalicja-europejskaLista nr 3 –  – PO SLD PSL Nowoczesna Zieloni

  1. Ewa Kopacz
  2. Leszek Miller
  3. Andrzej Grzyb
  4. Miłosława Stępień
  5. Michał Wawrykiewicz
  6. Barbara Mroczkowska
  7. Marcin Bosacki
  8. Krystiana Drozd
  9. Karolina Fabiś-Szulc
  10. Jakub Rutnicki

prawo-i-sprawiedliwoscLista nr 4 – Komitet Wyborczy

  1. Zdzisław Krasnodębski
  2. Andżelika Możdżanowska
  3. Joanna Lichocka
  4. Szymon Szynkowski vel Sęk
  5. Ryszard Bartosik
  6. Marcin Porzucek
  7. Lidia Dudziak
  8. Robert Popkowski
  9. Joanna Frankiewicz
  10. Jan Dziedziczak

lewica-razemLista nr 5 – Koalicyjny Komitet Wyborczy – Partia Razem, Unia Pracy, RSS

  1. Waldemar Witkowski
  2. Anna Wachowska-Kucharska
  3. Maciej Szlinder
  4. Paulina Nowak
  5. Konrad Nowacki
  6. Beata Błażejczak-Kleczewska
  7. Amadeusz Smirnow
  8. Kamila Kasprzak-Bartkowiak
  9. Anna Wilk-Baran
  10. Dorota Koszal

kukiz15Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Wyborców

  1. Marek Jurek
  2. Błażej Parda
  3. Joanna Kosmalska
  4. Katarzyna Luch
  5. Jacek Fordon
  6. Bartosz Garczyński
  7. Julia Kochańska
  8. Sabina Gatti
  9. Jakub Pera
  10. Jerzy Kozłowski

Czytaj także:
Wybory do PE 2019. Kto dostał się do europarlamentu z okręgu nr 7 (wielkopolskie)?

Czytaj także

 1