Małysz drugi w konkursie w Hinterzarten

Małysz drugi w konkursie w Hinterzarten

Adam Małysz zajął drugie miejsce w konkursie skoków narciarskich Letniej Grand Prix w niemieckim Hinterzarten. Zwyciężył Austriak Thomas Morgenstern, a na trzeciej pozycji uplasował się jego rodak Gregor Schlierenzauer.

Polak prowadził po pierwszej serii oddając najdłuższy skok na odległość 105,5 m za który otrzymał notę 138 pkt. Drugi był Morgenstern - 104 m z notą niższą o 2 pkt, trzeci Austriak Wolfgang Loitzl - 103,5 m z notą 134 pkt.

Awansu do serii finałowej nie wywalczyli pozostali reprezentanci Polski. Piotr Żyła (92,5 m, nota 107,5 pkt) został sklasyfikowany na 32. miejscu, Kamil Stoch wylądował na 91,5 m, Maciej Kot miał skok o pół metra krótszy i obaj z notami 103 pkt ukończyli konkurs ex aequo na 39. pozycji.

W finale wysoką formę zaprezentował Gregor Schlierenzauer. Po pierwszej serii był szósty (100,5 m), w drugiej oddał najdłuższy skok w konkursie na odległość 106,5 m i dzięki temu awansował na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej.

Drugą odległość - 104,5 m miał Morgenstern, a Szwajcar Andreas Kuettel - 104 m.

Adam Małysz za dwa skoki - 105,5 m i 103 m otrzymał notę 271 pkt. Morgenstern został przez sędziów oceniony o jeden punkt wyżej i z minimalną przewagą pokonał trzykrotnego triumfatora letniej Grand Prix.

Słabszą niż się można było spodziewać formę zaprezentował Janne Ahonen. Fin zajął 10. miejsce ex aequo z Niemcem Martinem Schmittem. Czech Jakub Janda uplasował się na 28. pozycji.

W nadchodzącym tygodniu zawodników czekają trzy konkursy indywidualne. We wtorek odbędą się zawody we francuskim Courchevel, w czwartek w Pragelato we Włoszech, a w sobotę w szwajcarskim Einsiedeln.