Stoch mistrzem Polski

Kamil Stoch (LKS Poroniec Poronin) zdobył tytuł mistrza Polski w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi. W Zakopanem nie wystartował Adam Małysz, który odpoczywa przed 56. Turniejem Czterech Skoczni (początek 30 grudnia w niemieckim Oberstdorfie).

20-letni Kamil Stoch po raz pierwszy w karierze wywalczył tytuł mistrza kraju. "Pod nieobecność Adama Małysza adrenalinę podniósł mi Klimek Murańka. Jestem zadowolony, że oddałem dwa równe skoki i to dało mi złoty medal" - powiedział Stoch.

Wicemistrz Polski, 13-letni Klemens Murańka z TS Wisła Zakopane przyznał, że nie spodziewał się aż tak dobrego wyniku. "Nie potrafię w tej chwili nic więcej powiedzieć. Po prostu bardzo, bardzo się cieszę." Trzecie miejsce zajął 16-letni Krzysztof Miętus (Start Krokiew Zakopane).

Podczas konferencji prasowej prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner stwierdził, że po raz pierwszy w historii mistrzostw kraju seniorów średnia wieku zawodników, którzy stanęli na podium była tak niska. Jak poinformował, Klimek Murańka i Krzysztof Miętus wezmą udział 5 i 6 stycznia w zawodach Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranju.