Klemens Murańka siódmy w PK

Klemens Murańka siódmy w PK

13-letni Klemens Murańka, wicemistrz Polski na Wielkiej Krokwi, zajął siódme miejsce w niedzielnym konkursie skoków narciarskich w słoweńskim Kranju zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego. Triumfował Austriak Bastian Kaltenboeck.
Murańka oddał skoki na odległość 107 i 106,5 m i otrzymał za nie notę 254,8 pkt. Zwycięzca konkursu, Austriak Bastian Kaltenboeck otrzymał notę 263,9 za skoki 107 i 111 m.

W sobotnim konkursie, w debiucie w tej rangi zawodach, Murańka został zdyskwalifikowany, ponieważ jego narty były za długie w stosunku do wagi ciała.

Pozostali Polacy zajęłi kolejno miejsca: Łukasz Rutkowski - ósme, Stefan Hula - 18, a Krzysztof Miętus - 23.

Po 11 zawodach Pucharu Kontynentalnego w klasyfikacji generalnej prowadzi uczestniczący obecnie w Turnieju Czterech Skoczni Czech Jakub Janda. W czołowej dziesiątce plasuje się sześciu Austriaków. Najlepszy z Polaków jest Marcin Bachleda, który zajmuje 31. miejsce. Murańka został sklasyfikowany razem ze Stefanem Hulą na 52. miejscu. W jednym starcie Klimek zdobył tyle punktów, co jego kolega w pięciu.