Rybarczyk motorowodnym mistrzem Europy

Lechosław Rybarczyk (Posnania Poznań) zdobył tytuł motorowodnego mistrza Europy w klasie S-550. W zawodach, które rozegrano w Zbąszyniu wyprzedził Węgra Arona Tabori i Łotysza Laurisa Gutmanisa.
Rybarczyk wygrał trzy wyścigi i już po nich zapewnił sobie trzeci z rzędu a dziesiąty w karierze tytuł mistrzowski.

Piąte miejsce zajął Łukasz Ciołek (Ślizg Szczecin), a ósme Andrzej Lisy (PKM LOK Poznań). Sklasyfikowano 14 zawodników z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii i Węgier.

Rybarczyk mimo że nie musiał już startować w ostatnim wyścigu, pojawił się na jeziorze Błędno po raz czwarty. Prowadził z wyraźną przewagą i ... zjechał z trasy.

"To był wyścig dla publiczności. Chciałem też pokazać, że trzy wcześniejsze zwycięstwa nie były przypadkowe. Dałem możliwość innym zawodnikom by mogli powalczyć o punkty" - powiedział 65- letni poznaniak.

Motorowodne zawody po raz pierwszy odbyły się w Zbąszyniu i zdaniem Rybarczyka, zorganizowane zostały na przysłowiową piątkę. "Gospodarze stanęli na wysokości zadania. Stworzyli znakomite warunki i warto tu przeprowadzać imprezy w następnych latach" - ocenił.