46. Rajd Barbórki

Tomasz Kuchar (Subaru Impreza) wygrał rozegrany w Warszawie 46. Rajd Barbórka. Kuchar zwyciężył w pięciu z siedmiu rozegranych OS-ów, w tym był najszybszy na trasie odcinka kończącego rajd - Kryterium Karowa.

Drugie miejsce na odcinku Kryterium Karowa zajął Mariusz Stec (Mitsubishi Lancer) ze stratą 4,67 s do zwycięzcy, trzeci był Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer) - strata 4,71 s.

W klasyfikacji generalnej rajdu drugie miejsce zajął Michał Sołowow (Peugeot 207 S2000), który szansę walki o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej rajdu stracił podczas przejazdu Karowej, gdy przy nawrocie, po uderzeniu w krawężnik uszkodził tylne, prawe koło i większą część trasy odcinka przejechał na ... trzech.

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej przypadło Maciejowi Oleksowiczowi (Subaru Impreza).

Tomasz Kuchar po raz trzeci w karierze wygrał Rajd Barbórka, ale po raz pierwszy triumfował na trasie prestiżowego Kryterium Karowa. W ubiegłym roku do zwycięstwa zabrakło 0,06 s.

Z walki o zwycięstwo zrezygnował zajmujący trzecie miejsce przed ostatnim odcinkiem specjalnym Kajetan Kajetanowicz z pilotem Maciejem Wisławskim. Załoga Mitsubishi Lancera na trasie ul. Karowej popisywała się efektownymi "bączkami", która brawami nagradzała publiczność.

Wśród kierowców aut z napędem na jedną oś na Karowej najszybciej pojechał Michał Kościuszko (Suzuki Swift S1600) uzyskując siódmy czas. W klasyfikacji generalnej rajdu kierowca z Krakowa uplasował się na 13. pozycji.

Gościem honorowym 46. Rajdu Barbórka był czterokrotny mistrz świata Fin Tommi Makinen, który trzy razy efektownie przejechał odcinek specjalny na ulicy Karowej.