Roddick skreczował w Szanghaju

Roddick skreczował w Szanghaju

Amerykanin Andy Roddick skreczował przy stanie 6:3, 2:3 w meczu z Hiszpanem Guillermo Garcią-Lopezem w drugiej rundzie turnieju ATP Masters 1000 na twardych kortach w Szanghaju (z pulą nagród 3,24 mln dol.). Były lider rankingu tenisistów doznał kontuzji uda.
Zwycięstwa bez straty seta w drugiej rundzie odnieśli w środę Hiszpan Rafael Nadal (nr 1.), Serb Novak Djokovic (2.), Szkot Andy Murray (4.) i Szwed Robin Soederling (5.).

W poniedziałek, w pierwszej rundzie, odpadł Łukasz Kubot, który nie wykorzystał siedmiu meczboli w meczu z Amerykaninem Johnem Isnerem i  przegrał 6:4, 6:7 (9-11), 6:7 (7-9). Polak zagra jeszcze w deblu, razem z Austriakiem Oliverem Marachem (nr 4.). Na otwarcie mają wolny los i rozpoczną start od razu od 1/8 finału. Obecnie czekają na wyłonienie zwycięzców pomiędzy Szwedem Robertem Lindstedtem i Rumunem Horią Tecau oraz Austriakiem Julianem Knowlem i Andym Ramem z Izraela.

Pojedynek ten przerwały ulewne opady deszczu przy stanie 6:4, 2:5 dla Lindstedta i Tecau. Z tego samego powodu, podobnie jak we wtorek, nie odbędzie się spotkanie Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego (nr 6.), którzy również rozpoczną grę od drugiej rundy. Ich rywalami będą Hiszpanie Nicolas Almagro i David Marrero.