Dudka uratował Auxerre przed porażką

Dariusz Dudka zdobył gola dla Auxerre w meczu 22. kolejki ligi francuskiej, w którym jego zespół zremisował u siebie z liderem Lille 1:1. Polski piłkarz grał cały mecz, a Ireneusz Jeleń został zmieniony w 78. minucie. Ludovik Obraniak (Lille) był rezerwowym.
Piłkarze Lille, spisujący się rewelacyjnie w tym sezonie Ligue 1, prowadzili po dziewięciu minutach. Autorem gola - już szesnastego w tym sezonie - był najskuteczniejszy gracz francuskiej ekstraklasy Moussa Sow. Dudka wyrównał w 86. minucie, zdobywając swoją pierwszą bramkę w tym sezonie francuskiej ekstraklasy. Osiem minut wcześniej boisko opuścił Jeleń. Obaj polscy piłkarze zostali powołani przez Franciszka Smudę na towarzyski mecz z Norwegią, który odbędzie się 9 lutego w portugalskim Faro.

Mimo remisu piłkarze Lille pozostali liderem tabeli, mając pięć punktów przewagi nad Paris Saint Germain i Rennes. Auxerre zajmuje 15. miejsce. Drużyna Jelenia i Dudki zremisowała aż 13 z 22 meczów sezonu - najwięcej ze wszystkich drużyn.