Schild najlepsza w slalomie, Polki daleko

Schild najlepsza w slalomie, Polki daleko

Austriaczka Marlies Schild wygrała slalom 41. mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Srebrny medal zdobyła jej rodaczka Kathrin Zettel, a brązowy Szwedka Maria Pietilae-Holmner.
Schild prowadziła już po pierwszym przejeździe, w drugim wicemistrzyni olimpijska z Vancouver potwierdziła wysoką formę. Zettel straciła do niej 0,34 s, a Pietilae-Holmner 0,65 s. Czwartą lokatę zajęła liderka Pucharu Świata Niemka Maria Riesch - 1,34 s straty. - Nie mogę uwierzyć, że wygrałam. Przed drugą próbą starałam się nie myśleć o tym, że ścigam sie po złoto. Drugi przejazd to było piekło - powiedziała na mecie Schild.

Na liście startowej było 111 zawodniczek, w tym cztery Polki. Katarzyna Karasińska zajęła 27. miejsce (7,73), Agnieszka Gąsienica-Daniel 30. (9,85), a Karolina Chrapek 33. (10,85). Pierwszego przejazdu nie ukończyła Aleksandra Kluś.