Manchester City odpadł z Ligi Europejskiej

Manchester City odpadł z Ligi Europejskiej

Piłkarze Manchesteru City, którzy rywalizowali w fazie grupowej z Lechem Poznań, odpadli w 1/8 finału Ligi Europejskiej. Wprawdzie w rewanżowym spotkaniu wygrali u siebie z Dynamem Kijów 1:0, ale pierwszy mecz przegrali na wyjeździe 0:2.
Manchester już przed meczem znajdował się w trudnej sytuacji, a w  36. minucie rewanżu stała się ona jeszcze trudniejsza. Za atak wysoko uniesioną nogą czerwoną kartkę zobaczył bowiem napastnik gospodarzy, były gracz Interu Mediolan Mario Balotelli.

Wprawdzie niedługo potem obrońca MC Aleksandar Kolarov zdobył gola strzałem zza pola karnego, ale później - mimo wielu dogodnych okazji - podopieczni Roberto Manciniego nie zdołali doprowadzić do dogrywki.

Do kolejnej rundy - oprócz Dynama - awansowały również Benfica Lizbona, Spartak Moskwa (aż 4:0 w dwumeczu z Ajaksem Amsterdam) oraz Twente Enschede. Ostatni z wymienionych zespołów poradził sobie z mistrzem Rosji Zenitem Sankt Petersburg. Rywalizacja tych drużyn miała emocjonujący przebieg. Holendrzy wygrali u siebie 3:0, ale w rewanżu już w 37. minucie przegrywali 0:2. Ostatecznie nie dali sobie jednak "wydrzeć" przewagi z pierwszego spotkania.

W zespole gospodarzy zabrakło bramkarza reprezentacji Rosji Wiaczesława Małafiejewa. Powodem była rodzinna tragedia - w czwartek rano w wypadku samochodowym zginęła żona piłkarza, Marina.

W wieczornej sesji meczów odbędą się cztery pozostałe spotkania. M.in. Sporting Braga, pogromca Lecha w 1/16 finału, zagra na wyjeździe z  Liverpoolem. W Portugalii gospodarze zwyciężyli 1:0.

W obecnej fazie Ligi Europejskiej walczyły po trzy kluby z  Portugalii, Rosji i Holandii. Anglia miała dwóch przedstawicieli, a po jednym Szkocja, Hiszpania, Niemcy, Francja i Ukraina.