Hitowy półfinał Pucharu Anglii bez wielkich gwiazd

Sobotni mecz półfinału Pucharu Anglii na Wembley pomiędzy Manchesterem City i Manchesterem United odbędzie się bez największych gwiazd obu drużyn - Argentyńczyka Carlosa Teveza oraz Anglika Wayne'a Rooneya.
Tevez doznał kontuzji uda w meczu angielskiej ekstraklasy z Liverpoolem, który Manchester City przegrał 0:3. Argentyńczyk musiał zejść z boiska już w 16. minucie poniedziałkowego spotkania, chwilę potem, gdy Andy Carroll zdobył pierwszą bramkę dla "The Reds".

Już dzień później trener MC Roberto Mancini przyznał, że nie będzie mógł skorzystać z Teveza w sobotnim półfinale. W tej sytuacji do gry w ataku "The Citizens" są przewidziani Włoch Mario Balotelli oraz Bośniak Edin Dżeko.

Problemy kadrowe ma również Manchester United, który zagra bez Wayne'a Rooneya. Napastnik reprezentacji Anglii został zawieszony na dwa mecze na przekleństwa kierowane w stronę kamery po zdobyciu trzech goli w spotkaniu z West Ham United (3 kwietnia).

Część kary niesforny napastnik już odbył - w poprzedni weekend w ligowym meczu z Fulham. Kolejnym nieobecnym w ekipie Aleksa Fergusona będzie Darren Fletcher. Wprawdzie pomocnik zespołu wrócił już do treningów po miesięcznej przerwie spowodowanej wirusem, ale nie jest jeszcze gotowy do gry.

W drugim półfinale Pucharu Anglii - w niedzielę - Bolton zmierzy się ze Stoke City.