Potrójna korona nie dla Czerwonych Diabłów

Potrójna korona nie dla Czerwonych Diabłów

Piłkarze Manchesteru City pokonali na stadionie Wembley w Londynie Manchester United 1:0 i awansowali do finału Pucharu Anglii. Jedyną bramkę zdobył w 52. minucie reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Yaya Toure.
Sobotni półfinał, oglądany przez ponad 86 tysięcy widzów, odbył się bez największych gwiazd obu drużyn - Argentyńczyka Carlosa Teveza (City) i Anglika Wayne'a Rooneya (United). Tevez doznał kontuzji uda w niedawnym meczu Premier League z Liverpoolem. Z kolei Rooney został zawieszony za przekleństwa kierowane w stronę kamery po zdobyciu trzech goli w spotkaniu z West Ham United (3 kwietnia).

Jedyna bramka derbowego półfinału padła po błędzie pomocnika "Czerwonych Diabłów" Michaela Carricka. Piłkę przejął Yaya Toure, który wbiegł w pole karne i pewnym strzałem pokonał Edwina van der Sara. Piłkarze United kończyli w dziesiątkę. W 72. minucie czerwoną kartkę za ostry faul na Argentyńczyku Pablo Zabalecie zobaczył doświadczony pomocnik Paul Scholes.

Porażka MU oznacza, że ten zespół stracił szansę na potrójną koronę. Podopieczni Aleksa Fergusona prowadzą zdecydowanie w angielskiej ekstraklasie, awansowali również do półfinału Ligi Mistrzów (zmierzą się z Schalke Gelsenkirchen). W drugim półfinale Pucharu Anglii - w niedzielę, także na Wembley - Bolton zagra ze Stoke City.