Radwańskie zgodnie wygrały w Stanford

Radwańskie zgodnie wygrały w Stanford

Urszula Radwańska przebrnęła przez trzy rundy eliminacji do turnieju WTA na twardych kortach w Stanford (z pulą nagród 721 tys. dol.). Awans do fazy głównej zapewniło Polce zwycięstwo nad Chorwatką Ajlą Tomljanovic 6:3, 5:7, 6:1.
Młodsza z sióstr Radwańskich wygrała pierwszego seta 6:3, a w drugim prowadziła już 5:4 i miała swój serwis. Została jednak "przełamana" przez rywalkę, po czym przegrała dwa kolejne gemy i całą partię 5:7 (mimo obrony trzech piłek setowych). W decydującym secie Polka nie pozostawiła jednak rywalce złudzeń, straciła jednego gema. Mecz trwał dwie godziny i sześć minut.

W fazie głównej turnieju występuje również Agnieszka Radwańska (nr. 5), która w pierwszej rundzie gładko pokonała Czeszkę Barborę Zahlavovą-Strycovą 6:1, 6:2. Mecz trwał godzinę i dziewięć minut. Gdy kończyła swój zwycięski mecz, na korcie obok jej młodsza siostra zaczynała właśnie trzeciego seta z Tomljanovic.