Dudka podaje, Auxerre remisuje

Piłkarz reprezentacji Polski Dariusz Dudka rozegrał cały mecz w barwach Auxerre i zaliczył asystę. W 2 kolejce francuskiej ekstraklasy jego zespół przegrywał do przerwy z wicemistrzem kraju Olympique Marsylia 0:2, ale ostatecznie zremisował 2:2.
W starciu z Auxerre faworytem wydawali się marsylczycy - mistrzowie kraju z 2010 roku i aktualni wicemistrzowie. Do przerwy wszystko przebiegało po ich myśli, prowadzili bowiem 2:0. W drugiej połowie ambitni gospodarze ruszyli jednak do odrabiania strat. W 46 minucie kontaktowego gola zdobył Alain Traore, a dziewięć minut przed końcem wyrównał Roy Contout, po asyście Dudki. Niedługo potem Polak został ukarany przez sędziego żółtą kartką.

Po dwóch kolejkach Auxerre ma koncie jeden punkt, a Olympique Marsylia - dwa. Na razie najwięcej pochwał zbierają Toulouse, Caen i Saint Etienne, które odniosły komplet zwycięstw. Z kolei naszpikowany gwiazdami i bardzo wzmocniony w letniej przerwie Paris Saint Germain, po porażce w 1 kolejce, tym razem zremisował na wyjeździe z Rennes 1:1.