Polscy koszykarze lepsi od Bośniaków

Polscy koszykarze lepsi od Bośniaków

Polscy koszykarze pokonali zespół Bośni i Hercegowiny 87:68 (22:16, 20:18, 25:18, 20:16) w swoim ostatnim meczu międzynarodowego turnieju w Rimini. Było to pierwsze zwycięstwo biało-czerwonych we Włoszech. Wcześniej podopieczni Alesa Pipana przegrali w Rimini z Grecją (50:71) i Włochami (61:67).
Polacy we Włoszech występują bez Marcina Gortata, który nie zagra w tym roku w reprezentacji z powodu problemów z ubezpieczeniem. Biało-czerwoni źle rozpoczęli mecz z Bośnią i Hercegowiną - przegrywali 4:10, ale z  minuty na minutę grali lepiej. Zdobyli 11 punktów z rzędu i w 5. minucie prowadzili 15:10. Dobrze spisywali się Dardan Berisha, Szymon Szewczyk oraz rezerwowi Robert Skibniewski (6 asyst w meczu) i Paweł Leończyk (5 asyst w meczu). Po dwóch kwartach Polska prowadziła 42:34, a wysoko wygrana trzecia odsłona dała blisko 20 punktów przewagi pod jej koniec. Po rzucie za trzy punkty Adama Waczyńskiego było 67:48 w 29 min.

W ostatniej części Polacy, którzy zdominowali walkę pod tablicami (37:21) kontrolowali sytuację. Po akcji Adam Hrycaniuka w 35 min. osiągnęli najwyższe prowadzenie - 83:59. Czterech zawodników miało stuprocentową skuteczność rzutów za dwa pkt -  Szewczyk (7/7), Leończyk, Piotr Szczotka (obydwaj 4/4) oraz Adam Łapeta (1/1).

W ME polski zespół w grupie A zmierzy się z broniącą tytułu Hiszpanią, Litwą, wicemistrzem świata - Turcją, Wielką Brytanią oraz zwycięzcą dodatkowych eliminacji. Turniej będzie stanowił także kwalifikacje do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Londynie.