Arsenal osłabiony przed szlagierami

Zawodnicy Arsenalu - Gervinho i Alex Song - zostali ukarani przez Angielską Federację Piłkarską (FA) za bójkę, do jakiej doszło w meczu pierwszej kolejki Premier League z Newcastle. Obaj nie zagrają w spotkaniach m.in. z Liverpoolem i Manchesterem United.
FA odrzuciła apelację londyńskiego klubu w sprawie napastnika z Wybrzeża Kości Słoniowej Gervinho, który został zawieszony na trzy mecze. Taką samą karę dostał Kameruńczyk Alex Song. Mimo że sędzia nie upomniał zawodnika podczas spotkania, telewizyjne powtórki wyraźnie wykazały jego przewinienie.

Kara oznacza, że obaj piłkarze nie będą mogli wystąpić w meczach z Liverpoolem, Manchesterem United i Swansea.

W 76. minucie spotkania Newcastle z Arsenalem (0:0) doszło do bójki pomiędzy zawodnikami, po tym jak Joey Barton miał pretensje do Gervinho za próbę wymuszenia rzutu karnego. Sędzia usunął z boiska napastnika "Kanonierów", zaś Bartona - podobnie jak bramkarza Arsenalu Wojciecha Szczęsnego, który przebiegł przez połowę boiska, by zgłosić swoje zastrzeżenia do arbitra - ukarał żółtą kartką.