Lenczyk: w każdym meczu gra się o zwycięstwo

Lenczyk: w każdym meczu gra się o zwycięstwo

"W każdym meczu gra się o zwycięstwo" - powiedział we wtorek trener Śląska Orest Lenczyk. W czwartek jego zespół zmierzy się z Rapidem Bukareszt w rewanżowym spotkaniu czwartej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europejskiej. U siebie Śląsk przegrał 1:3.
Szkoleniowiec podkreślił, że faworytem czwartkowego spotkania jest Rapid. - Muszę wyczuć co się dzieje w zespole, tym bardziej po ciężkim meczu z Legią w Warszawie (2:1 dla Śląska - red.). Muszę sobie odpowiedzieć na pytanie, czy stać nas na szarżę ułańską od pierwszej minuty - dodał.

W drużynie Śląska zabraknie jedynie pauzującego za kartki Sebastiana Mili. Jego miejsce w składzie zajmie najprawdopodobniej Sebastian Dudek lub Mateusz Cetnarski. - Ten mecz będzie dla mnie pewną niewiadomą, bo gramy poza Bukaresztem. Nie sądzę, żeby Timisoara nam kibicowała, a w  takiej sytuacji umiejętności będą decydujące. Zobaczymy jak obie drużyny się spiszą, jakie stworzą zagrożenie dla przeciwnika i czy same unikną tego, co jest w piłce przekleństwem, czyli utraty bramek - tłumaczył Lenczyk.

Trener przyznał, że aby myśleć o jakichkolwiek szansach na  zwycięstwo i awans jego drużyna musi zdobywać bramki. - Bardzo mi zależy na tym, aby te 90 minut, daj Bóg więcej, były dla Śląska meczem, który przekonuje, że wszystko idzie w  kierunku takiej gry, która nie tylko będzie dawała szanse na sukces, ale  i spodoba się kibicom. Będę zwracał szczególną uwagę na to, aby cała drużyna brała udział w grze obronnej. Zespół Rapidu to jedenastka wyjadaczy, którzy każdy błąd będą w stanie wykorzystać - zaznaczył.

Do Timisoary wrocławianie wylecą w środę o 8.30, a podróż potrwa ok. dwóch godzin. Bezpośrednio z lotniska drużyna pojedzie do hotelu, a na godz. 18.30 polskiego czasu zaplanowana została konferencja prasowa trenera Lenczyka. Pół godziny później rozpocznie się ostatni przedmeczowy trening.

W pierwszym spotkaniu wrocławianie przegrali z Rapidem 1:3. Początek meczu rewanżowego zaplanowano na czwartek na godz. 20.00 czasu polskiego.