Cudowny gol Piszczka dał zwycięstwo Borussii

Bramka Łukasza Piszczka zdobyta w 90. minucie dała Borussii Dortmund zwycięstwo 2:1 w wyjazdowym meczu niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej z FSV Mainz.
Piszczek zrehabilitował się tym samym za błąd z 33. minuty, po  którym Nicolau Mueller zdobył gola dla Mainz. Polski obrońca uderzył z pierwszej piłki z woleja z około 30 metrów, a piłka przeleciała obok bezradnego bramkarza i wpadła do siatki. Wcześniej stan meczu wyrównał w 64. minucie Ivan Perisic, a asystował przy tym trafieniu Robert Lewandowski. Polski napastnik grał do 75. minuty, a w  86. minucie na boisko wszedł Jakub Błaszczykowski.

Broniąca tytułu Borussia po dwóch porażkach z rzędu zdobyła trzy punkty i awansowała na ósme miejsce w tabeli. Prowadzi Borussia Moenchengladbach, dzięki zwycięstwu 1:0 z Nuernberg. Jedynego gola zdobył w 76. minucie z rzutu karnego Filip Daems.

Jeszcze wieczorem liderem może zostać Bayern Monachium, który zagra u siebie z Bayerem Leverkusen. Bawarczykom wystarczy do tego remis. Pauzujący za czerwoną kartkę ujrzaną w debiucie w Bundeslidze Artur Sobiech nie mógł wystąpić w drużynie Hannoveru 96, która zremisowała bezbramkowo na  wyjeździe z FC Augsburg.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Hamburger SV - 2:1 z VfB Stuttgart - ale nie pozwoliło mu to opuścić ostatniego miejsca w tabeli.