Jakub Przygoński drugi w Rajdzie Maroka

Jakub Przygoński drugi w Rajdzie Maroka

Motocyklista Jakub Przygoński (Orlen Team) zajął drugie miejsce w Rajdzie Maroka, który w niedzielę zakończył się w mieście Ouarzazate, zwanym bramą Sahary. Zwyciężył mistrz świata Portugalczyk Helder Rodrigues.
Podczas sześcioetapowej rywalizacji zawodnicy pokonali 2120 km, w  tym 1520 km odcinków specjalnych. Przygoński stracił do triumfatora 6 minut i 25 sekund. Natomiast o 18.50 wyprzedził trzeciego w klasyfikacji Norwega Pala Ullevalsetera. W imprezie wzięli udział motocykliści przygotowujący się do rozpoczynającego się 1 stycznia 2012 roku Rajdu Dakar.

- W Maroku ścigaliśmy się głównie po kamienistej pustyni, a więc po terenie, który nie jest moim ulubionym i na którym nie czuję się najszybszy. W zawodach wystartowała czołówka zawodników światowego formatu. Drugie miejsce cieszy mnie więc w  szczególności - powiedział Przygoński.