Masters bis: Ivanovic z Pietrową w półfinale

Masters bis: Ivanovic z Pietrową w półfinale

Była liderka rankingu tenisistek - Serbka Ana Ivanovic spotka się z Rosjanką Nadieżdą Pietrową w pierwszym półfinale turnieju mistrzyń WTA Tour na wyspie Bali (z pulą nagród 600 tys. dol.). Startują w nim zawodniczki spoza pierwszej ósemki rankingu WTA Tour.
Warunkiem uczestnictwa jest nie tylko najwyżej dziewiąte miejsce w  klasyfikacji na koniec sezonu, lecz także co najmniej jedno zwycięstwo turniejowe odniesione w danym roku.

Impreza ta nazywana jest turniejem pocieszenia albo mastersem bis, bowiem w kończących sezon WTA Championships (z pulą nagród 4,9) występuje najlepsza ósemka świata. W tym gronie, w ubiegłym tygodniu, znalazła się w Stambule Agnieszka Radwańska. Krakowianka wygrała jeden z  trzech meczów i zajęła trzecia pozycję w Grupie Czerwonej.

W pierwszych dwóch wyznaczonych na czwartek pojedynkach ćwierćfinałowych zwycięstwa odniosły niżej notowane tenisistki. Ivanovic wyeliminowała rozstawioną z numerem czwartym Włoszkę Robertę Vinci 6:3, 6:3. Natomiast Pietrowa pokonała Chinkę Shuai Peng (2.) 6:4, 6:3.