Solidarność "górników"

W ostatniej kolejce polskiej I ligi piłkarskiej przed podziałem na grupy mistrzowską i spadkową awans do tej lepszej zapewnił sobie z grupy A GKS Katowice.
GKS przegrał wprawdzie w Krakowie, ale katowiczanom pomógł Górnik Zabrze, remisując z Zagłębiem Lubin.
Wisła zwyciężyła pewnie. 11. bramkę w sezonie strzelił Maciej Żurawski, a Argentyńczyk Mauro Cantoro udanie zastąpił Olgierda Moskalewicza, ukaranego banicją do Turcji przez działaczy nazwanych przez niego w wywiadzie prasowym "futbolowymi dyletantami".
Górnik zremisował z Zagłębiem i dzięki temu podarował kolegom z branży górnictwa węgla kamiennego awans do grupy mistrzowskiej. Ofiarą padli "górnicy" miedziowi. Drużynę gospodarzy prowadził dotychczasowy asystent trenera - Marek Piotrowicz. W piątek zastąpił on Waldemara Fornalika na posadzie pierwszego trenera.
Mecz Polonii Warszawa z Widzewem Łódź został na początku II połowy przerwany na ok. 5 minut z powodu wtargnięcia na murawę pseudokibiców gospodarzy.
W niedzielę o godz. 13.30 spotkania rozegrają zespoły grupy B.
* Wisła Kraków - GKS Katowice 3-0 (1-0): Maciej Żurawski 22-głową, Mirosław Szymkowiak 64-głową, Mauro Cantoro 86.
* Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 2-2 (1-0): Adam Kompała 7, Stanisław Wróbel 67-głową - Marcin Adamski 64-wolny, Bogusław Lizak 80.
* Polonia Warszawa - Widzew Łódź 3-0 (2-0): Igor Gołaszewski 6, Mariusz Malinowski 38-głową, Mateusz Bartczak 63-karny.
* KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Odra Wodzisław Śląski 0-3 (0-1): Jacek Matyja 37-głową, Michał Chałbiński 82-głową, Łukasz Sosin 87-wolny.