III dzień Orange Warsaw Festival. Kogo warto zobaczyć?

III dzień Orange Warsaw Festival. Kogo warto zobaczyć?

Dodano:   /  Zmieniono: 
Dziś trzeci i ostatni dzień warszawskiego Orange Warsaw Festivalu. Impreza odbywa się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Kogo warto dziś zobaczyć? Sprawdźcie w naszym zestawieniu!
Bawcie się dobrze!

mat. prasowe
Muse (22:30, Scena Orange)
Zespół, jako jedna z najlepszych kapel koncertowych na świecie, jest laureatem wielu prestiżowych nagród muzycznych, m.in. pięciu MTV Europe Music Awards, sześciu nagród NME oraz sześciu Q Awards. Wśród wyróżnień, znalazł się również dwukrotny tytuł Best British Live Act przyznany na Brits Awards oraz pięć nominacji do Grammy, zdobywając tytuł Best Rock Album za krążek "The Resistance".

Cosovel (21:50, Rochstar Crew Stage)
Cosovel to zespół grający eksperymentalny pop, którego utwory są przetłumaczonymi na języki polski i angielski tekstami słoweńskiego poety, Srecko Kosovela. Formacja ma na swoim koncie niezwykle ciepło przyjętą EPkę „Live in Studio” oraz kilkadziesiąt koncertów w klubach i na festiwalach. Autorką muzyki i słów jest Izolda Sorenson (ex Julia Marcell, Drekoty), której w występach na żywo towarzyszą basista Aleks Polak i perkusista Jose Manuel Alban Juarez.

Incubus (20:35, Scena Orange)
Największy komercyjny sukces grupa odniosła za sprawą wydanego w 1999 roku albumu "Make Yourself". W ciągu roku od premiery, wydawnictwo otrzymało status platynowej płyty a promujący je singiel, "Drive", znalazł się na pierwszym miejscu Modern Rock Charts oraz w Top 10 zestawienia Billboard Hot 100. Najnowsze wydawnictwo grupy, to wydany w 2011 roku album "If Not Now, When?", który zwieńczony został 18 miesięczną trasą koncertową. Muzycy wzięli również udział w interaktywnym projekcie Incubus HQ Live, który umożliwiał bezprecedensowy kontakt z fanami a następnie został wydany w formie filmu dokumentalnego w 2012 roku.

Bastille (19:00, Scena Orange)
Debiutancki album studyjny grupy, "Bad Blood", został wydany w marcu 2013 roku i od razu znalazł się na szczycie brytyjskiej listy sprzedaży. Promujący go singiel, "Pompeii", przedstawił zespół szerokiej publiczności osiągając ponad 166 milionów wyświetleń na YouTube oraz na stałe wpisując się w radiowe playlisty. W 2014 roku muzycy zostali nominowani do BRIT Awards w czterech kategoriach: British Breakthrough Act, British Group, British Single of the Year oraz British Album of the Year, ostatecznie zdobywając statuetkę za British Breakthrough Act.

Metronomy (17:30, Scena Orange)
Wydany w 2011 roku album "The English Riviera" zebrał świetnie recenzje krytyków, skutkując w nominacji do nagrody Mercury. Album został nazwany „wizjonerskim” (magazyn NME), „szykownym” (The Times), Evening Standard określił nagranie jako „rewelacje” a i-D nazwał muzyków „pionierami”. Zespół również wyprzedał koncert w Royal Albert Hall, pojechał w trasę po Europie i Ameryce Północnej – wiele zespołów zdecydowałoby się osiąść na laurach po takich osiągnięciach, ale to nie w stylu Metronomy.

Benjamin Clementine (16:15, Scena Orange)
W ciągu 24 lat życia, artysta doświadczył zaskakująco wiele: złamane serce, bezdomność oraz odkrycie się na nowo, zanim osiągnął kultowy status w Paryżu. Wychował się w londyńskiej dzielnicy Crystal Palace, zanim osiadł w Edmonton. Prawdziwą naukę rozpoczął w wieku 11 lat, kiedy jeden z jego starszych braci przyniósł do domu keyboard – w ciągu roku Benjamin przegonił go w postępach. Przeprowadzka do Paryża kierowała się dość abstrakcyjną logiką: miał problemy ze współlokatorem oraz ogromną chęć zmiany otoczenia. Kiedy skończyły mu się pieniądze, stał się bezdomny i zaczął przygrywać na stacji metra Palace de Clichy, gdzie kładł swoją czapkę na podłogę i śpiewał a capella. W styczniu 2015 roku wydał swój debiutancki album, "At Least for Now", oraz otrzymał nagrodę od Victories de la Musique, francuską nagrodę która jest odpowiednikiem nagrody Grammy, jako najlepszy nowy artysta.

Kadebostany (15:55, Warsaw Stage)
Kadebostany to założony w 2008 roku zespół, który szturmem wdziera się do świata muzyki pop. Jak sami podają, wywodzą się z małej europejskiej republiki – Kadebostanu i reprezentują tę nację na arenie międzynarodowej. Ich muzyka to zniewalająca mieszanka chwytliwych brzmień połączona z wpływami różnych, czasem pozornie wykluczających się naleciałości. Ich wizerunek udoskonalają występy na żywo, kiedy wizualne show łączy się z wyrazistym charakterem ich występów.
 0

Czytaj także